• 1
  • 56
  • 57
  • 58
  • 59
  • 60
  • 170
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
andro440 - майстор
Филме ,с таз печка камина ,ме уби ,,чудя са защо още не си ,я пуснал в серийно производство ,като гледам как свети и гори ,очитв ми се напълниха ,със сълзи ...
filmatoplo написа:
:partyman: Радвам се ,весело изкарване на празниците.
filmatoplo - майстор
:) Бая труд хвърлих до като стане ,за малко да набия комшията - че съм му вдигал шум с флекса .
andro440 - майстор
Що не му предложи да ти купи една плазмичка ,да не му нарушаваш спокойствието с флекса ,хем по комшийски ,хем за коледа да ти подари нещо ,че му топлиш плочата бетонна ? :-D
filmatoplo написа:
:) Бая труд хвърлих до като стане ,за малко да набия комшията - че съм му вдигал шум с флекса .
filmatoplo - майстор
Този комшия е далече от мен - дели ни улица .Аз си режа с флекса в двора ,а той си разтоварва дърва пред къщи - и моляти се му преча .Чудих се да го набия и да се занимавам с дела ,или да си трая ,едвам го изтраях .
andro440 - майстор
по добре че не си го набил„нямаше да разбере що го биеш
filmatoplo написа:
Този комшия е далече от мен - дели ни улица .Аз си режа с флекса в двора ,а той си разтоварва дърва пред къщи - и моляти се му преча .Чудих се да го набия и да се занимавам с дела ,или да си трая ,едвам го изтраях .
Прикачен файл:
Снимка1838.jpg
Прикачен файл:
Снимка1839.jpg
filmatoplo - майстор
Наздраве колеги ,весела Коледа .снимах масата ама пада батерия не праща снимка .Честито и на именниците.
ico_3 - специалист
[quote="geniya"][quote="grants"][quote="filmatoplo"]Днес един човек ми се похвали какво е направил успешно във Виадруса си У22 ,освен горните плочи поставя още 2 плочи в задния край вертикално надолу ,тоест плочите правят -Ге .Така пламъка върви под горните плочи блъска се в предните ,слиза надолу ,минава под вертикалните плочи ,част от газовете слизат и през скарата и минават зад вертикалните плочи и топлят крайната секция гърба на котела ,след това минават над горните плочи и се насочват към другите отвори в които има зигзаг шини .Ефекта бил Поразителен ,чист котел ,малък разход,по ниски газовете на димоотвода .Вертикалните плочи са повдигнати от скарата по средата около 5 см на примерно парче огнеопорна тухла 8 см широка .Отзад отвора между вертикалните плочи и гърба е бил около 3 см .Който няма какво да прави да опита .[/quote][/quote]
Направих и аз вертикална плоча надолу от задната хоризонтална.Ефекта е ТРЕПАЧ....[/quote]
Здравей искам и аз да пробвам този вариант с плочите би ли показал как ги закрепи вертикално надолу имам едно парче от ресьор което ползвам за последна плоча освен да заваря на него ламарина която ми остана от кутията?
grants - специалист
Вертикалната плоча ми започва със заварен винкел за нея и съм я закачил за последната хоризонтална плоча.Така си виси за нея и почистването на котела става по лесно.
judas - специалист
grants написа:
Вертикалната плоча ми започва със заварен винкел за нея и съм я закачил за последната хоризонтална плоча.Така си виси за нея и почистването на котела става по лесно.
Колко е широка вертикалната плоча? До скарата ли стига?
geniya - специалист
Вертикалната плоча стърчи 5см над хоризонталната, така остава около 4-5см до горните глидери.Надолу е около 13-14см.Просто такова парче ламарина имах и такова сложих.
  • 1
  • 56
  • 57
  • 58
  • 59
  • 60
  • 170

Тема "Виадрус на пелети" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: