• 1
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
v_tan - специалист
Защо да не е лесно? Ако можеш...
ЗА цената която са ти дали (~450лв) според мен е нормална. До колкото виждам работа си има, очаква се резултата да е много добър. На теб не ти харесва - и ти имаш право, все пак трябва да ги дадеш тези пари.
А за скицата. Как може да се коментира сериозно като няма един размер? А и това че има начертани стрелки не показва техническото разрешение на това което се крие зад стрелките.
Поздрави.
И по-малко нерви.
Стефко - специалист
v_tan написа:
Защо да не е лесно? Ако можеш...
ЗА цената която са ти дали (~450лв) според мен е нормална. ...И по-малко нерви.
До момента не съм коментирал офертата. Ако беше такава цената, щях да се съглася. Сложи още хиляда отгоре, и пак ми кажи, че е нормална :?
v_tan - специалист
може... ако ти зидат класическа камина.
Мунчо - специалист
Стефко написа:
v_tan написа:
Защо да не е лесно? Ако можеш...
ЗА цената която са ти дали (~450лв) според мен е нормална. ...И по-малко нерви.
До момента не съм коментирал офертата. Ако беше такава цената, щях да се съглася. Сложи още хиляда отгоре, и пак ми кажи, че е нормална :?
Що ми се струва, че всички тук говорите за различни работи :? За какво е тази цена - за труд, за материали, или за всичко? :rolleyes:
Стефко - специалист
Казал съм, че ще е камера. И тази камера само ще се облицова. И офертата е само за труд. Материалите са отделно. Явно никой не чете внимателно кой какво е писал.
jekasus - майстор
Ако ръцете растат от г.за е трудно, ако от раменете - или плащаш или си правиш кефа.
В червено - разпредели чупката, както е на другата снимка.
В зелено - тези тухли да не лягат на горивна камера, за линейни разширения при различни материали няма какво да ти казвам, ти знаеш много добре.
Меката връзка е излишна, или гъвкава иноксова тръба или.......то комина няма да почва от горивна камера до покрива, снаждането ще в тавана на механата.
Дори някой и да каже, че не съм прав, все ще си направиш извод.

Прикачен файл

камина на Стефко.JPG
камина на Стефко.JPG (69.41 KиБ) Видяна 3301 пъти

Прикачен файл

11111111.jpg
11111111.jpg (18.92 KиБ) Видяна 3301 пъти
Стефко - специалист
Остроумен си, не споря. Но ми обясни защо трябва чупката да е друга? А тухлите съм ги дал така схематично. Реално ще са по друг начин. Нали за това питам майсторите във форума. Лаик съм, но ръцете ми не растат от неправилното място :lol: В спора се ражда истината. :?
jekasus - майстор
За чупката си поговорихте на втора страница с ArturDent, няма какво да добавя.
Стефко - специалист
Очаквах да получа разумен отговор, а не кой какво е казал на някоя си страница. Явно нямаш обяснение, за това отговаряш по тоя начин. Все пак мерси за коментара.
jekasus - майстор
Аз експерименти за чужда сметка(особено за няколко хиляди лв.) не правя, вкъщи е друга работа, като не стане, го преправяш и никой не знае за това :-D
http://www.diavach-bg.com/bg_BG/gorivni ... -na-kamina
Монтажът на горивна камера, работеща с топъл въздух и въздуховодната инсталация също има редица правила за спазване, които не трябва да се подценяват. Винаги следете пътя на въздуховодната инсталация да е възможно най – кратък и без кривки. По възможност подавайте топлия въздух в долната част на даденото помещение. При възможност ползвайте гладки, въздуховодни тръби: т.н. спироканали, защото те са с гладки стени и създават по – малко съпротивление.
  • 1
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9

Тема "Да продължа, понеже ми изтриха темата" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: