• 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
шоп - майстор
пон ное 26, 2018 6:07 pmТрифон П.Трифонов написа:

Шопе, много ни искат тия пожари, да ги...!!! Тръгвах за работа, като лумна. Добре, че се забавих 30 секунди, нямаше да го чуя, докато връзвам кубинките. Т
:-)))) Ми какво да правим, никой не е застрахован:-). Бях на дежурство и жената в 5,30 сутринта ме събужда по телефона и вика...котелното гори :shock: А то кучето се въртяло на топло в котелното и бутнало вратичката на котела, до котела съответно по моя вина има подпалки и... пожар. Изгоря вратата на котелното и малко стреха, опушени стени на котелното. Добре, че съседката видяла и по тел.112 викнали колегите. С 1000 литра вода щетите бяха минимални.
Тесито оцеля въпреки че е деформирано външно от високата температура и е било заливано с вода от пожарникарите.
nnikbg - специалист
Да, BRAHMAта. Обаче вчера го разглобих, поразбутах тук там и заработи.
Обаче установих, че втория изход не работи независимо че диодчето свети, явно релето се е прецакало.
Пробвах да калибрирам датчиците в чаша вода с лед, този на бойлера е ОК показва 0 гр. горния на колектора 3 гр.
Голям минус на този контролер е , че не може да се променя ДТ на изключване.
Има ли контролери, които имат възможност за промяна на тази температурна разлика и?
вт ное 27, 2018 8:53 amnnikbg написа:
Да, BRAHMAта. Обаче вчера го разглобих, поразбутах тук там и заработи.
Обаче установих, че втория изход не работи независимо че диодчето свети, явно релето се е прецакало.
Пробвах да калибрирам датчиците в чаша вода с лед, този на бойлера е ОК показва 0 гр. горния на колектора 3 гр.
Голям минус на този контролер е , че не може да се променя ДТ на изключване.
Има ли контролери, които имат възможност за промяна на тази температурна разлика и?
Бюджетен вариант- Итиелски контролер. Който си избереш.
Препоръчвам Intiel DT-3.1 или DT-3.1.1.
Препоръчвам, защото няма сервиз /и Натурела/, който да работи толкова коректно.
Има и други, за 70-80 лв.
Това е добро на книга-https://www.google.bg/url?sa=i&source=i ... 9264551292
В Алиекспреса се евтини, но ще чакаш и гаранция йок.
nnikbg - специалист
вт ное 27, 2018 12:02 pmТрифон П.Трифонов написа:
вт ное 27, 2018 8:53 amnnikbg написа:
Да, BRAHMAта. Обаче вчера го разглобих, поразбутах тук там и заработи.
Обаче установих, че втория изход не работи независимо че диодчето свети, явно релето се е прецакало.
Пробвах да калибрирам датчиците в чаша вода с лед, този на бойлера е ОК показва 0 гр. горния на колектора 3 гр.
Голям минус на този контролер е , че не може да се променя ДТ на изключване.
Има ли контролери, които имат възможност за промяна на тази температурна разлика и?
Бюджетен вариант- Итиелски контролер. Който си избереш.
Препоръчвам Intiel DT-3.1 или DT-3.1.1.
Препоръчвам, защото няма сервиз /и Натурела/, който да работи толкова коректно.
Има и други, за 70-80 лв.
Това е добро на книга-https://www.google.bg/url?sa=i&source=i ... 9264551292
В Алиекспреса се евтини, но ще чакаш и гаранция йок.
Благодаря, ще поровя и потърся.
Някой може ли да ми прати или снима грешките на Брахма рс02, защото съм затрил някъде моята книжка и незнам какво да правя сега
  • 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7

Тема "Диференциален термостат с модулация на помпата" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: