• 1
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 14
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
filmatoplo - майстор
Не е вярно ,котела ти кой модел е Високата Даконера с горелка отстрани ли е ,модел Лонг Тайм ли.
Благодаря Ви за бързите отговори. Модела ми е Лонг тайм с 5 генерация горелка. Един колега вече ми изпрати на лично кода. Проблема ми беше, че модулацията ми беше зададена на 50%, и когато котела достигне до близка на зададената температура в буфера минаваше от 25 на 12кв а водата в буфера стоеше на 50-55 градуса с часове. Сега съм му задал мадулация на 75%, което е 18КВ и стопля буфера без проблем до 71 зададени градуса, изключва и после помпата ми въри водата в буфера.
Чудя се още как ще е по ефективно, котела да работи по-малко на номинална мощност или повече при модулация. Мисля че при номинална мощност работи най-оптимално. В мойта система, при загряти радиатори, 500л буфер ми изкарва поне 3 часа докато падне на 58 от 71 градуса.
andy_forresite - майстор
Под оптимална работа може да се разбират няколко неща, но почти всички гледаме разхода на гориво. Значи засечи колко гориво харчи в модулация и колко с буфера. По-малкото число ти е оптимумът :goodman: Като стане под нулата пак провери как стоят нещата и ако трябва коригирай.
Ако знаехме КПД в модулация и е примерно 52% няма какво да мерим, коментираме и засичаме. Ясна е работата. Ама не го знаем.
Относно работа с буфер чета от нашите форуми, че масово се отхвърля за пелети. По западните повечето си слагат на котлите, защото уж било по икономично и по добре за котела, някои от западните производители пък отхвърлят буфера. За дърва знам със сигурност, че с буфера разхода ми падна с поне 25-30%, да не говорим, че успявах да не гася котела по една седмица, а само да му спирам вентилатора и клапата за въздух. Както каза колега, ще замеря и двата варианта и ще си покаже. В момента, когато няма нужда от много отопление, съм сигурен, че е по-икономично с буфера.
andy_forresite - майстор
Да, сега нуждата от отопление не е голяма и е много вероятно с "акумулатора на топлина" да се получи по-нисък разход. Като дойде студът и горелката заработи на по-висока мощност може да стане нерентабилен. Пробвай и сподели какво си установил.
Това е своебразен тест за способността на котела ти да усвоява на ниска мощност, с други думи КПД.
За системи с висок КПД и на ниски мощности "буферът" може да свърши работа по изглаждането на колебанията в температурата. По-добре е да го има и да не ти трябва, отколкото да го няма и да потрябва :)
Здравейте,
Сега, когато котела поработи повече време в студеното, мога да споделя мнение. Пробвах и с буфер и без буфер, разхода с буфера е можеби една идея по-малък, може и да няма, защото ден с ден не си прилича и може просто температурите да са били малко по-високи. Но си го карам с буфера, защото температурата на котела е постоянна, иначе например като ми отвори един голям радиатор температурата пада от 77 на 60 градуса, а с буфера си стои постоянна. Сега в студа в Хасково с температури до към -7 -9 през ноща и около 1 до 3 градуса през деня, котела ми харчи 3 човала на ден за къща на два етажа, топля около 200 м2 до температура 23 градуса. От 7 до 23ч топля навсяккъде, през нощта в 3 спални.
Здравейте,искам да попитам нещо,някой да ми каже как да настроя котел Bisolid 32 kw и горелка Bisolid GP 32,да работи ефективно и да не гори много :-D :-D :-D
Като имам проблем сега в студеното,гори а не може да стопли така бързо,като са има на предвид че сам му намалил подаването на пелети те,на какви настройки да го остава
Здравейте тази сутрин и миналата горелката не тръгна излиза надпис на таблото No detect flame явно датчика не открива огън и пелетите в купичката стоят непокътнати. Изключвам включвам горелката и пак същият надпис. Бушоните са здрави. Реотана ли е изгорял и как се сваля?
  • 1
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 14

Тема "Сервизни настройки на пелетна горелка Bisolid GP 18" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: