• 1
  • 61
  • 62
  • 63
  • 64
  • 65
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
шоп - майстор
Нямам представа колко ще изкара едно гофре, което постоянно ще се деформира при отваряне и затваряне. Може би ако е по-дълго ( с пуснат корем ) няма да има напрежение и ще държи :?

Иначе това е почти 1/4м2 площ и не е добре да е загрята до 100 градуса. Трябва поне да я изолираш.
zaksofon - специалист
Да, разбира се, че ще го изолирам. И аз мислех тръбите да са с "корем" за да мога да отварям вратата. А 6 литра, достатъчно ли са за един радиатор, панелен с размери 1,20 на 0,50 м? Защото ако направя кутията 2 см, а не 3, ще събира 4 литра вода, ще е по-малка, по-лека, по-бързо ще се нагрява... Защо не е добре да се нагрява до 100 градуса? Благодаря!
ср яну 02, 2019 8:02 amzaksofon написа:
Да, разбира се, че ще го изолирам. И аз мислех тръбите да са с "корем" за да мога да отварям вратата. А 6 литра, достатъчно ли са за един радиатор, панелен с размери 1,20 на 0,50 м? Защото ако направя кутията 2 см, а не 3, ще събира 4 литра вода, ще е по-малка, по-лека, по-бързо ще се нагрява... Защо не е добре да се нагрява до 100 градуса? Благодаря!
Не прави това!
На вратата сложи вата, вермикулит.....изолирай я!
Топлообменници слагай след изхода на котела, към комина! Не помня дали си мерил температурата там.
За да има пълно изгаряне, температурата на пламъка трябва да е максимално висока. С нещо, което отнема топлина, точно там, ще си влошиш нещата.
Боядиса ли върхът на комина?
zaksofon - специалист
ЧНГ господин Трифонов, радвам се, че се включи в темата! Мерих температурата на кюнеца и тя е 60-70 градуса, но термометъра е лазерен и лъчът явно се отразява от рефлектна повърхност, за това търся място на точкова заварка за да я премеря акуратно. Иначе нямам място на самия изход. Кюнците са с обща дължина 60-70 см и то барабар с двете колена до розетката, освен това е и много близо до тавана и няма място за нищо, а нали трябва и изолация да сложа около топлообменника. Защо смяташ, че на вратата е не добра идея? Аз изхождам от факта, че в момента, тази температура си бяга малко или много и топли колибата на кучето, което е в котелното. Пламъкът от горелката, бие косо, но почти директно по вратата и за това се нагрява така. Не съм боядисал джилязуту на комина още, че правя една камара работи още. Последното беше ламинат на стената в коридора (вдъхновен пак от тема във форума), рафтове в килера, където беше старото котле, ограда от поликарбонат, покрив 12 м2 пак от поликарбонат на склад за въглища, много камък по двора, както и стари, различни на цвят и размер плочки по външната тоалетна. :-D

Прикачен файл

received_375395589887772.jpeg
ср яну 02, 2019 11:01 amzaksofon написа:
... :-D
Като отнемеш топлина от вратата, тя ще работи като радиатор. Така ще охладиш пламъка.
Виждал си пламък с по тъмен червен цвят и черен дим в края на езиците. Те това са неизгорели частици дето се лепят по кюнци и комин и им викаме сажди.
Евгени беше писал, че горелката му е в "саркофаг" от шамот. Можеш да го питаш на ЛС как го е направил, какво е постигнал. И снимки има.
Като ти гори котела, качи се на комина и сложи ръка на пушека. Ще се навлажни.
Знам, че му слага топлоизолация, но въпреки това, мисля че прави конденз. Можеш да провериш и дано не съм прав. Не че е проблем. Всички зидани комини правят конденз към края си.
Ако са качваш, земи четка и три цвята боя!
ЧНГ и със здраве!

Ехеее, на това май му викаха Пачуърк.
zaksofon - специалист
ср яну 02, 2019 11:13 amТрифон П.Трифонов написа:
ср яну 02, 2019 11:01 amzaksofon написа:
... :-D
Като отнемеш топлина от вратата, тя ще работи като радиатор. Така ще охладиш пламъка.
Виждал си пламък с по тъмен червен цвят и черен дим в края на езиците. Те това са неизгорели частици дето се лепят по кюнци и комин и им викаме сажди.
Евгени беше писал, че горелката му е в "саркофаг" от шамот. Можеш да го питаш на ЛС как го е направил, какво е постигнал. И снимки има.
Като ти гори котела, качи се на комина и сложи ръка на пушека. Ще се навлажни.
Знам, че му слага топлоизолация, но въпреки това, мисля че прави конденз. Можеш да провериш и дано не съм прав. Не че е проблем. Всички зидани комини правят конденз към края си.
Ако са качваш, земи четка и три цвята боя!
ЧНГ и със здраве!

Ехеее, на това май му викаха Пачуърк.
Да, май има резон в това, че ще охладя горивната камера. Хм... Но дори и да не правя топлообменник там, то при всички случаи ще е добра идея да я изолирам, нали?
ср яну 02, 2019 11:25 amzaksofon написа:
...Но дори и да не правя топлообменник там, то при всички случаи ще е добра идея да я изолирам, нали?
Според мене, да.
Ясно е, че си сръчко, ще стане кат купено.
Andri01 - майстор
Ще го изолираш, а кучо какво ще каже,а? Ще спи на студенооо :(. :?
ср яну 02, 2019 11:42 amAndri01 написа:
Ще го изолираш, а кучо какво ще каже,а? Ще спи на студенооо :(. :?
Ееее Андри, само вратичката.
zaksofonа е добър стопанин. Ще му сложи одеяло.
Пък и винаги може да вдигне стачка.
.....или крак на вратичката.
Andri01 - майстор
Е и така става. Виждал съм даже и...подово ел. отопление на кучешка къща,но кучето"тъпо" / или по точно стопанина му/. Животното спи на снега,природа ко да го прайш-сибирски маламут,. Моето през зимата си има екстра-вратичка на къщата,а тя е на двора, но все пак на завет! :)
  • 1
  • 61
  • 62
  • 63
  • 64
  • 65

Тема "Коминът-мечта или как да уловим топлината беглец" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: