• 1
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 60
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
НИКОЛАИ БОЯНОВ - напреднал
Здравейте.Радвам се че и други споделят идеята за самоделна горелка.За съжаление не съм много на ти с компютъра,та не знам как да дам линкове къмнещата които гледах,но има части по отделно,като блок за управление,фото клетка,и др.Във ви бокса пък има клип за самоделна пелетна горелка,там шнека е направен от тръба и ел моторче за чистачки,но само това се вижда,щото клипа е с много лошо качество.Но дава някои идеи все пак.
Здравейте колеги и ЧНГ!През месец октомври монтирах пелетна горелка на съществуващ котел Дакон ДОР32 и съществуваща инсталация без никакви модификации.Работи много добре и има много добро управление и автоматика.За сега съм доволен от разхода (около 45 - 60кг. за денонощие) в зависимост от външната температура.На първо четене разхода на пелети е съизмерим с разхода на въглища.Това са характеристиките на горелката в прикачения файл.

Прикачен файл

IVG_bio_energi.doc описание.rar
(150.58 KиБ) Свален 1364 пъти
Последна промяна от rkpetrushkov на ср яну 05, 2011 4:15 pm, променено общо 1 път.
LazarGanev - "Велик майстор"
Файлът явно се е откачил - кажи каква е горелката?
mityom - специалист
http://vbox7.com/play:8149a0f1
ето го клип, кабелите са лесни, ще ги направим, макар и да изглеждат много, дайте да видим размерите и материалите за самата горелка
Някой ако моvе да качи реални размери и снимки
LazarGanev - "Велик майстор"
На Дакона и женско сърце да му подадеш - ще го изгори :-D
filmatoplo - майстор
Ееее не , предавам се каква е тая жицария бе .По едно време викам туй ше гръмне с обратното броене :? :lol: Горелката не се вижда може и да е купешка с малък туниг и без капак .
НИКОЛАИ БОЯНОВ - напреднал
Здравейте.Това кипче е пуснато от toto62 помолих го да се регистрира при нас и да сподели опит,дано да стане.Такъв човек измежду нашите редици,ще е мого добре.Аз ще взема да пусна нова тема направи си пелетна горелка.
filmatoplo - майстор
Да само Тото най добре ще опише всичко , как я е направил , цена и други проблеми които са възниквали по време на изработката . Друго важно -задръства ли се , на колко време се чисти , превъзхожда ли оригинална , и въобще струва ли си труда . Въпросите ги задавам евентоално ако ги прочете Тото :? :)
turistak - специалист
Да питам аз пак за Feroli горелката :-)

Когато гореклата се сложи на модулация, количеството подадени пелети има ли пряка зависимост от степента на която е в даден момент? При мен u02 = 1 до 4 - 14 / 30кВ

Ако оставя котела да държи + 10 градуса като ни няма и го огранича на най-ниската мощност "1" - 14кВ, подаването на пелети ще намалее ли автоматично? Демек да не се задръсти горелката?

Има ли проблем ако u01 се тури на 50 градуса или по ниска с цел икономия? В ръководството диапазона на настройка е 30 до 80 градуса.

Някой беше писал "на жената не обръщам толкова внимание, колкото на горелката..."
filmatoplo - майстор
Насков :) е точно по Феролито .
  • 1
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 60

Тема "Пелетни горелки" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: