Най - вълнуващия въпрос зимно време.
Здравейте, от днес имам пуснат в действие комплект Грейко Експерт 20 + Грейко РБ20, може ли някой да побликува отново таблицата за изчисляване на дозите за горелка Грейко рб20?
ilian672 написа:
Здравейте, от днес имам пуснат в действие комплект Грейко Експерт 20 + Грейко РБ20, може ли някой да побликува отново таблицата за изчисляване на дозите за горелка Грейко рб20?
Офффффф.....
http://snt-bg.com/wp-content/uploads/20 ... greyko.pdf
По лесно и по бързо щеше да го намериш в нета или в книжката с котела комплект.
bai_bradyra - специалист
Трифон П.Трифонов написа:
filmatoplo написа:
Ако монтажника снеме горивната глава и завари пукнатината ,броите ли го за ОК. :wink:
Стественно, че е ОК, но няма да разкарвам човека 200 и кусур километри, а ще си намеря кой да ми я завари на място.
Преди да си направя горелката включ-изключ, експериментирах с пустия безкраен съспенд, като постигнах невероятен успех с лоада на 7 секунди, цикъл 300 и фена на 20%. Табличката на Брадъра ми го смята на 2.6 киловата и ми се струва, че няма да гасне с години. Стария софт, грешка вентилатор е непознато понятие за дисплея. Който има такъв проблем, просто да увеличава с по малко процентите или да ги направи 0, както казва Филма.
Табличката която ползваш ти беше направена по твое желание със съспенда като четвърта степен. Другите ползват тристепенната :lol:

Някакви вести от Натурела? Някой щеше да пита... пак :lol:
Последна промяна от bai_bradyra на чет окт 12, 2017 4:52 pm, променено общо 1 път.
bai_bradyra - специалист
andy_forresite написа:
Аз съм чел цялата тема, някои неща дори съм ги потретвал. Не си спомням обаче какво се прави при следната ситуация:
- F.load - 61 s
- запалване при 45% вентилатор и чакане на осветеност 105 за 10 секунди (фабрично беше 90/10, но го вдигнах белким по-ефектно да се запалят тия пустини)
- време за разгаряне 170 s при 43% (180, но го намалих, ще кажа защо)
- време за работа на мощност 2 - 180 секунди
Анди, мисля, че бъркаш с увеличаването на осветеността. Някъде напред в темата Филма беше дал 40/10 и аз в момента съм така и няма проблем с паленето.

п.п. сега видях, че Филма го е написал пак и на предната страница.
andy_forresite - майстор
Сложих 44% на запалване и същите за разгаряне. Запали се с търсена осветеност 105/10. След 180 секунди сложих мощност 1 за 220 секунди. От там направо на трета и е добре според мен.
При F. load=62 паднаха само 3-4 пелетчета. Запалката се покрива колкото трябва като оствям малко пепел в горелката. В случай на загасване по-продължително зареждане от 62 s няма да е за добре.

Има ли опасност да се скъсат шестограмните болтчета на капачето при напъване? Опитах при изстинала горелка да ги разхлабя, но не мърдат.
andy_forresite написа:
Сложих 44% на запалване и същите за разгаряне. Запали се с търсена осветеност 105/10. След 180 секунди сложих мощност 1 за 220 секунди. От там направо на трета и е добре според мен.
При F. load=62 паднаха само 3-4 пелетчета. Запалката се покрива колкото трябва като оствям малко пепел в горелката. В случай на загасване по-продължително зареждане от 62 s няма да е за добре.

Има ли опасност да се скъсат шестограмните болтчета на капачето при напъване? Опитах при изстинала горелка да ги разхлабя, но не мърдат.
Ти май си прекалено Ентелегентен, та ти пречи на усета към нещата. Не те обиждам- яд ме е, че не си ги изпрал по еднаж с чука тия шестограНни болтчета, осветености, 62 секунди и пр.
Повече няма да ти обяснявам като на шестокласник, да знайш.
gnt69 - майстор
bai_bradyra написа:
Трифон П.Трифонов написа:
filmatoplo написа:
Някакви вести от Натурела? Някой щеше да пита... пак :lol:
Не продават. Казват че няма да стане.

Здравейте Г-н Тодоров,

NPBC-V5 контролерът е предназначен за управление на висок клас пелетни котли с повече изпълнителни механизми и сензори. Това прави софтуера на този продукт зависим от точната конфигурация на котела и затова не може да бъде универсален. NPBC-V5 е разработен специално за котлите на нашия клиент Sun system и вариантът на софтуера, който имаме в момента работи само с този конкретен модел котли. Не можем да предложим на крайни клиенти този контролер.
gnt69 написа:
bai_bradyra написа:
Трифон П.Трифонов написа:
Не продават. Казват че няма да стане.

Здравейте Г-н Тодоров,

NPBC-V5 контролерът е предназначен за управление на висок клас пелетни котли с повече изпълнителни механизми и сензори. Това прави софтуера на този продукт зависим от точната конфигурация на котела и затова не може да бъде универсален. NPBC-V5 е разработен специално за котлите на нашия клиент Sun system и вариантът на софтуера, който имаме в момента работи само с този конкретен модел котли. Не можем да предложим на крайни клиенти този контролер.
На мен ми беше обяснено същото, на място, абсолютната любезност, но поне с нежен глас.
Това не пречи да съм жестоко наранен. Кък тъй на Грейко да няма подобни екстри. Грейко- нисък клас.....
Ясно,че е въпрос на мениджмънт /тука Шопа ша обясни/ , ма има широк кръг от клиенти на Грейко, които искат и биха си позволили изделие с по прецизно управление и възможности.
Към Грейко трябва да зинем с лозунги и скандирания.
gnt69 - майстор
Те и сега си работят добре горелките. Добре че не ги дават да направим икономия. Да има пари за суджуци че коледата наближава, трябва да слагаме коледната украса. :partyman:

Прикачен файл

but.jpg
but.jpg (41.08 KиБ) Видяна 1385 пъти

Прикачен файл

koledna ukrasa.jpg
gnt69 написа:
Те и сега си работят добре горелките. Добре че не ги дават да направим икономия. Да има пари за суджуци че коледата наближава, трябва да слагаме коледната украса. :partyman:
Въйййй, сириозен ли си ,бре?!!
На пролет, като дода на пещерния сбор на Орлова чука, та нападам. Тебе и оная с брадвата.

Тема "Пелетни горелки GREYKO BMG и RB" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: