Най - вълнуващия въпрос зимно време.
filmatoplo - майстор
Не вярвам ,по скоро разглоби и смажи редукторчето ,но внимателно че разбягат ли се зъбните колелца . :wink: прегледай пружината на шнека дали не се е изкривила ,потави я на равна повърхност и я огледай ,при нужда я оправи (с чука) :wink:
togo - специалист
Малкия шнек го сменях, защото стария се беше скъсил и затягаше при началното зареждане.Предполагам затова се претоварваше моторчето и нещо се е износило вътре.Освен това инсталатора ми сподели , че се износвали зъбните колелца.
filmatoplo - майстор
Скъсява се защото - гори повече назад пламъка тоест седи дълго на 1 и суспенд ,пружината (шнека) се нагрява ,разкалява и свива тоест скъсява ,не че метала е изчезнал с 5 санта .и нов да се сложи ако пак се разкали - пак ще се свие от съпротивлението с което бута новите пелети.не съм питал колко струва нова пружинка ,дано да е в порядъка на 5-8 лева . :)
togo - специалист
Шнека заедно със съединителчето отзад(върви комплект, не знам защо)беше около 40 лв с доставката.Само ми е интересно, като е толкова разкален(съответно омекнал края на шнека, защо не се е свил само края, тоест разстоянието между навивките накрая да е по-малко от другите, а също и защо не мога да го издърпам с ръка , колкото и да се напъвам , за да го удължа?!
dani731117 - специалист
можеш да си я направиш и сам.метър пружина в мотор-барбекю е 15 лева . :-D
togo - специалист
Знам , че мога, оттам със си поръчвал шнекова спирала за турбулатори, но не посмях.След като едно скъсяване с 1,5 см променя всичко и шнека вече не избутва както трябва , предположих , че всички размери трябва да са абсолютно като на оригиналния, а мотор-барбекю не намерих абс. същия.Имам предвид не само фи-то , но и разстоянието между витките.
filmatoplo - майстор
Не са от значение ,само диаметъра е важен ,оборотите се регулират от DUTY което сега е 150%. :wink:
Благодаря на всички колеги които се отзоваха на молбата ми. Започвам експерименти.
filmatoplo - майстор
:) А така - експерименти , и после - Дистрибуторе длъжен си да ми оправяш бакиите че горелката е в гаранция :lol: шегичка но е истина . :wink:
ilian672 написа:
Благодаря на всички колеги които се отзоваха на молбата ми. Започвам експерименти.
Ни бой са! Ако натискаш само копчетата, гаранцията тие в кърпа вързана.
Тя тая горелка е направена за поотфръкнали деца. Тряба да са ръчка.

Тема "Пелетни горелки GREYKO BMG и RB" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: