saraneron написа: Лично мое мнение е, че солар за едно семейство трябва да е максимално възможно най- евтин .Иначе няма избиване на инвестицията.По тая логика соларна система с 80л бойлер би трябвало да се изплати най-бързо, а в действителност е точно обратното - малката система се изплаща най-трудно. Всеки случай е индивидуален, но колкото повече топла вода се ползва, толкова инвестицията е по-рентабилна. А повече вода се ползва от по-голям бойлер, естествено. Колкото до ползването на неръждаем бойлер - това за мен е най-неоправданото вложение от цялата инсталация, но всеки си решава сам за какво да си даде парите.
шоп написа: ...
Изобщо не мога да разбера, защо се препоръчват бошове с ал. абсорбери и космически цени...
А аз защо останах с впечатление че бош 5000 е меден
В такъв случай се връщаме на първоначалния въпрос "Предложете хубав меден колектор тип арфа за 150-200л бойлер".
Казаха ми че искат немски ама кой ще го знае какъв е важното е да грее