Най - вълнуващия въпрос зимно време.
markoscbr - специалист
Тихомирчо кондензатора ще поеме тази разлика ако на входа е 200V примерно а на изхода наистина ще е 220-230V но това няма да е за ДЪЛГО, погледнал си му цената :yawinkle:
tihomir123 - специалист
markoscbr написа:
Тихомирчо кондензатора ще поеме тази разлика ако на входа е 200V примерно а на изхода наистина ще е 220-230V но това няма да е за ДЪЛГО, погледнал си му цената :yawinkle:
ОК можеееее
Боби61 - напреднал
Колеги,
Оглеждам се за някоя читава 20-ка на по- тънки пари. :shock:
Боби61 написа:
Колеги,
Оглеждам се за някоя читава 20-ка на по- тънки пари. :shock:
И ас са ослушвам за некоя ефтинка, чи мойта я платих на магазинска цена. Бе имам отстъпка, да н'чува инсталаторът, ма що да ни ги пусна стерео, ако да е на келепир.
Намерих една 20 кинта надоло. Чакам към 2020та да ги чупя драстично.
Сега си представи, че я продаваш! Перфектна, излъскана, 1.5/1.3. Платена 1998 български пари в края на 2015та.
Никви дефекти до тука. На 2ри сабалям я остайх да гори. Неска, по надвечер, са прибирам и си гори. Четри дена почти, при положение, че пълни оргиналния пепелник на котел Бош.
Колко и даваш?
Боби61 - напреднал
Бюджета ми е 1600 лева и го бих дал целия, ако горелката е в това състояние, въпреки че вече е извън гаранция.
andy_forresite - майстор
Боби, заграждай градския (maistora). Кани се да я продава. Никой няма да си продаде горелката ако не е вдигнал ръце от това отопление. Трябва да се смени начина на отопляване за да има оферта.
judas - специалист
andy_forresite написа:
Боби, заграждай градския (maistora). Кани се да я продава. Никой няма да си продаде горелката ако не е вдигнал ръце от това отопление. Трябва да се смени начина на отопляване за да има оферта.
Може да сменя горелката?! Екоенергия?!
Боби61 - напреднал
Ще го мислим, има време...
-penata- - специалист
Трифон П.Трифонов написа:
-penata- написа:
Трифон П.Трифонов написа:
Не. От чудесията има полза само във ветровити дни. Не очаквам да се избият тези пари от правилното горене в малкото такива дни.
С тая джаджа, разлика в горенето в тихи и ветровити дни, няма.
Купих регулатора, след като един ден бях принуден да намаля вентилатора на 8-9% и пламъкът пак беше издължен. Чувах свистенето на вятъра в комина.
Сега знам, че колкото и да духа вън, топлото ще е в къщата, а не през комина.
Икономически необоснована покупка.
Аха ясно защото комина ми е към 8-9 метра с керамични коминни тела и доста си дърпа та за това се чудя дали да не сложа клапа :?
Пена, ето прясно клипче от днес. Вижда се как работи във ветрилника. Без клапата голяма част от топлото бяга в комина, а дори и да клеча до горелката, мога ли да корегирам вентилатора при всеки порив на вятъра.
https://photos.app.goo.gl/vQbOAyTMFftRJdgm2
Трифоне днес сложих и аз клапа при тихо време без грам вятър стои отворена пет сантиметра :) Значи ще има ефект
-penata- написа:
Трифон П.Трифонов написа:
...
https://photos.app.goo.gl/vQbOAyTMFftRJdgm2
Трифоне днес сложих и аз клапа при тихо време без грам вятър стои отворена пет сантиметра :) Значи ще има ефект
Естествено, че ще има, особено на комин с голяма тяга.
Каква сложи, тарирана ли е, регулира ли се, къде я монтира?
Провери какви са изискванията на котела към комина и регулирай клапата, ако е възможно!
Ако имаш възможност, монтирай в подпокривното директно на комина чрез розетка! Така няма да ти дърпа топло от котелното.
Снимай да видим де!

Тема "Пелетни горелки GREYKO BMG и RB" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: