Най - вълнуващия въпрос зимно време.
LazarGanev - "Велик майстор"
Анди, тъй става като се барат настройките. Защо си намалил разпознаването от 90 на 80, за икономия ли :) ? Първоначалната доза също за икономия си я намалил , тъй че връхчето на пирамидата остава под запалката, така ли? Затуй пали трудно.
andy_forresite - майстор
Не. До март-април 58 секунди бяха достатъчни да зареди на ~1 см над запалката. Дали шнека е нагълтал пепел или има някакво износване, не знам, но качва по-малко. Ще почистя бункера скоро. Нивото съм го проверявал 3-4 пъти още в началото и повече не съм го поглеждал. А свалих разпознаването на 80, защото с фабричното в моите условия пАли като Икарус на милион и половина километра при -15°С. Но ти сигурно си мислиш, че го направил за да пестя от ток :) Трудно вдига над 90 за 10 секунди - стои мааалко под тази стойност. Първо го направих 90/5. След като веднъж мина на запалване 2 го намалих на 80/10. ПочнА да разгаря успешно за 2,5-3 мин вместо за 3,5-4 че и повече. Тягата при топъл комин е 13-15Ра. Разгарянето с тези пелети 8 мм също протича доста колебливо. Изобщо не стоят така нещата с едни 6 мм от местен производител. С тях пали за 1:30 мин и разгаря със свистене. Още на Разгаряне вдига 2-3 градуса.
Трудното палене тези дни го отдадох на миналогодишните стояли в бункера пелети около 30 кг. Горните 2-3 см от тях бяха мухлясали от влага. В момента вече взима рек. 07.09.2018 г. пак 8 мм. Но пък бяха по-малко от необходимото с едни 120-150 грама.
filmatoplo - майстор
Последно време съм забелязал при палене на слънчогледови пелети 8 мм фотоклетките трудно виждат пламъка ,добре че управлението е подобрено и прескача трапа ,не съм променял фабричния въздух при палене 46-42 % , аха покаже осветеност 35-40 и забие на 10 че и на нула 0 слиза , дозата за палене по учебник :wink: това все при студени още котли .
Здравейте, имам пиролизен котел Ling 25 и искам да мина на пелети. Разбрах, че горелката трябва да се сложи на долната врата ,а не на горната.Трябва ли да се премахва нещо от камерите вътре и как точно се прегражда?
filmatoplo - майстор
На долната врата е трудоемко и почти го преобразяваш , на горната почти нищо не се търбуши .
пон окт 01, 2018 11:02 pmfilmatoplo написа:
На долната врата е трудоемко и почти го преобразяваш , на горната почти нищо не се търбуши .
А къде ,ще има по-добър ефект? От производителя ми казаха, че разхода ще е същия като на дърва.Един сезон изкарвам с 12-13 кубика дърва. Това означава ли че ще са ми нужни толкова пелети?
LazarGanev - "Велик майстор"
Паричният разход, не обемния
Три тона , ако се постави на горната или на долната вратичка?
filmatoplo - майстор
На горната врата за да не разваляш котела , само се затапват всички отвори с които си взима въздух ,маха се и вентилатора и там се затапва ,трябва и комина да е чист и да си има тяга да не пуши при запалване .

Тема "Пелетни горелки GREYKO BMG и RB" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: