Най - вълнуващия въпрос зимно време.
filmatoplo - майстор
Относителен е въздуха ,например с пелети Трон на степен 3 въздуха е 48% , оня ден с едни други чамови имаше и дъб - въздуха отиде 54% за да се изясни пламъка ,ако искам с по малко въздух то трябва да се намали и горивото и просто няма да имаме нужната мощност :wink: .Абе създава някой принципи и теории но на практика :wink: .
milenskior - специалист
Сега говорих с него. Оказа се че на 2 степен е 58% вентилатора., на 3-та е 63%
filmatoplo - майстор
Другия момент е този % 63 на колко оборота на вентилатора отговарят .
LazarGanev - "Велик майстор"
Коя версия е софта? Да не би да е 1.7/1.4?
speka_rs - майстор
Много зависи от самия комин, защото може и коментираните проценти да са много и малко. Най добре е ламба сондата да си каже мнението. И да се помисли над въпроса колко от тези 30 кв трябват на отопляваната площ.
milenskior - специалист
Не знам коя му е версията на софта. Като застудее времето ще му отделя един ден да си поиграя с настройките да видя какво ще постигна.
Накарах го да свали въздуха (по телефона ) и в момента е с 55% на 3 степен. Каза че стаята в която е котела е изстинала(преди това си беше доста топло), а иначе пламъка е жълт и спокоен. Това потвърждава мнението ми че въздуха му е много и топлото бяга към кюнците.
Аз така или иначе ще му измеря подаването на шнека с кантар и по тсблицата на Анди ще му наглася дозите, но по натам че сега хем е топло хем нямам време.
filmatoplo - майстор
:) След малко съм на пуск -ще ви кажа после за въздуха и :) .
andy_forresite - майстор
8-милиметровиците от П. Тръмбеш искат повечко (в сравнение с дървесните) и устойчив въздух. Гледай оборотите и виж с колко варират докато наблюдавате горенето. Аз изгарям 3 кг такива с 1440-1500 об/мин. Трябва да е до 1560, не повече. Сравнявам с мен с тяга около 14Ра.
А имах 6 мм от друг прозводител, които на мощност 3 горяха с малко повече въздух от сегашната ми 1. Първа беше с 850-900 об и беше перфектно. Сега с 8 мм е 1180 като намерение за 1,3 кг.
filmatoplo - майстор
Да същата работа днес -пелети от дъб не горят бързо ,въздуха на степен 3 отиде на 52% 1300 обм , на степен 2 отиде на 50% 1200 обм ,на степен 2 беше 48% 1100 обм , като варират с по 20-30 нагоре надолу .Котела беше правен с няколко конструктивни грешки от които вадеше по високи димни газове ,дал съм съвети за подобрение :wink:
Имам проблем с моята горелка greyko rb30. Зарежда, гори, но по някое време се показва грешка. Пише Fan error и горелката спира. Това в следствие на неправилни настройки ли е или някакъв дефект? Ползвам слънчогледови пелети.

Тема "Пелетни горелки GREYKO BMG и RB" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: