Най - вълнуващия въпрос зимно време.
Andri01 - майстор
Тъй е! :) Е,мойта игричка е по друг фасон :).
mgbagera - специалист
пет фев 15, 2019 9:10 pmfilmatoplo написа:
.... , или надяваш гайката с зегерката и навиваш туй чуду :wink:
Точно така :) Ако някой иска мога да му дам размерите, не че е гголяма философия. То си е просто една тапа с равно чело, а коноса играе роля само колкото да ти поведе (или май никаква роля не играе :mrgreen: )



пет фев 15, 2019 10:14 pmAndri01 написа:
Е,мойта игричка е по друг фасон :).
Дай да я видим :)
Andri01 - майстор
Ето я:

Прикачен файл

IMG_1862-1.jpg

Прикачен файл

IMG_1861-1.jpg
filmatoplo - майстор
:) Как вадиш онова кръглото -или запресовката минава през него :? .На някой случвало ли му сее от ентусиазъм да забрави да надяне гайката на тръбата преди запресовка :wink: .
Andri01 - майстор
Нанизвам гайката на тръбата,слагам металната втулка,двете тефлонови половинки ,алуминиевата шайба и тогава стягам със скобата. После-по обратния ред . Запресовката минава пред отвора на металната втулка.
mgbagera - специалист
На мен ми се е случвало да забравя да сложа гайката. Предполагам на всеки му се е случвало поне един път :)

По горе казахте че пресовате по 2-3 пръстена а, колко зегерки слагате 1 или 2 ?
Andri01 - майстор
2 пръстена с 1 зегерка.
filmatoplo - майстор
Говорите че има различни тръби от тях -кои ползвате :? фи и тем подобни.
Andri01 - майстор
DN12 - 1/2" за поне тези ползвам в БГВ .. А серпентината на камината ми е с DN16 - 3/4".
ivanov_km - специалист
За Drain Back система не е ли най-добре да се ползва гофре DN16 с гайка 3/4"?

Тема "Помощ при избор на вид слънчев колектор ?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: