Най - вълнуващия въпрос зимно време.
fbr - майстор
При Аресгаз е така, първата година се плаща по инсталирана мощност, за да си избият инвестицията по докарването на газа до Вас. Предплатеното, ако не е консумирано, се консумира следващата година. Ако е повече, обаче си плащаш като поп. Но, плащането винаги е така, както си разбрал, 2 месеца прогнозно, а третия месец, изравнителна сметка. Те не знаят какъв си тутманик, затуй са ти дали да подпишеш един договор, дето вътре мастити юристи са писали с дребен шрифт какви ли не изгъзици.
пет мар 06, 2020 11:13 amfbr написа:
Eстествено, тутманиците са от страната на булката се, а във всеки договор има толкова малки букви, чак да ти се отврати от четене.
За втори път чувам, че нямали право да издават фактура всеки месец.
Търговията с газ, някаква по особена търговия ли е?
Инак, ще си ги изгоря парите, няма къде да ида. Нали затуй се прекарах с газ я, да ми е удобно.
fbr - майстор
Аз съм абонат и на Примагаз, ама при тях не е така. Този месец 1 кубик гориш, 1 плащаш. Аресгаз са много сексапилна компания, ама нА, друга няма в нашия район.
Antonii - специалист
АресГаз за Перник си издават фактура за всеки месец, като в нея е посочено точно отчетеното изразходвано количество природен газ.
Като до края на миналата година се плащаше на изразходвани кубици.
Но от тази година се изхитриха и вече ги има изразходваните кубици, но фактурират в MWh, които как се определят на базата на кубиците само те си знаят.
До сега един месец да е като следващия, няма нито едно съвпадение, а именно 1 кубик газ да съответства на еди колко си MWh.
Абе пълни мошеници, като ги питаш в офиса как се определят нещата - незнаят. Тези в София знаят.
Моя съвет е, ако местният ви оператор е АресГаз, то бегайте далече от него.
А, във Варна знаят много добре и така обясняват, че да им пристанеш.
В Аксаково са единствените, така че, обичам ги- ко да прая.

Тема "Проблем при отопление на газ" | Включи се в дискусията:

Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: