• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 11
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
idakieff - специалист
абе решил съм да си направя един колектор само за лятото за 80л. боилер
идеята ми е тип лира с две хоризонтални ф22 и 6-7 вертикални ф15 медни тръби и тънка медна ламарина по скоро нещо като латунг която ще я запоя за самата лира ще я боядисам черна с 2 стъкла и някаква кутия мисля че ще свърши работа па ако не заминава на село при другите ми не дотам добри изделия :lol:
приемам идеи всякакви
naskov - майстор
Koлко м2 смяташ да е площа на колектора? Колко метра ще е дължината на линията между колектора и бойлера?
idakieff - специалист
около 2 квадрата 1ширина 2 височина
vodopada - специалист
Направия 2 м2.Вертикалните тръби ги пусни 10бр.през 8см.и трябва да сложиш изолация от долната страна.Каменна вата поне 5см.Успех. :roll:
naskov - майстор
idakieff написа:
около 2 квадрата 1ширина 2 височина
Малък ще е за 80л. Повече от 50*С няма да може да вдигне
kuuuuuul - майстор
От къде ще вземеш тънка медна ламарина че и на мене ми трябва?
idakieff - специалист
още не съм мислил за медна ламарина ама предполагам ще се намери
почнах го направих горния и долния колектор не съм ги съединил още нали времето се прецака бури хали и спрях за сега
ама си мисля вместо меда ламарина да сложа за по ефтинджос една стоманена много тънка едно време я използвахме за баланси между два фланеца се слага и така се правеха баланс вентили едно врема по теца :lol: не съм я мерил колко е тънка ама е почти като латунг много малко по дебела та ми се намират един два листа ама още не съм решил как да е
gorgidanchev - специалист
Аз имам направен от мен.190 на 100 мисля ,че беше.Лятото вдигаше в 80л. бойлер 72градуса.Медни тръби 12мм.10 бр.Чакам с нетърпение да се затопл и го пълня.Без помпа ...бойлера е над панела.Отворена система.Описал съм някъде из форума.Има и снимки.От турските е подобър...имам съседи с турски и помпа на тоя размер повече от 60 гр. и в жегите не са вдигали.
idakieff - специалист
дай повече инфо за кутията и какво си сложил под тръбите каква ламарина
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 11

Тема "слънчев колектор" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: