Най - вълнуващия въпрос зимно време.
съб фев 15, 2020 9:26 amСтефан77 написа:
Отлежалите пелети не горят ли? Защото имам едни от 2г.но са най назад.
Нищо им няма, но все пак гледай да си ги изгориш по навреме!
Горя от 2018та, като са редени направо на земята (пръстен под)Най долните, дето са лежали на пръстта, са овлажнели и спечени. Бия чувала (25кг,чувал от сезал) няколко пъти в земята и мятам в бункера. Слънчогледов пелет, в горелка Грейко. Веднъж само, по голяма бучка задръсти големия шнек, който беше блокирал. Нито изгорял бушон, нито нещо повредено по мотор и редуктор. Ако продължа да си купувам пелети, ще редя върху палети.
Стефан77 - специалист
За новия сезон ще им дойде реда на палети са на сухо и проветриво.Благодаря.
silent - специалист
съб фев 15, 2020 9:26 amСтефан77 написа:
Отлежалите пелети не горят ли? Защото имам едни от 2г.но са най назад.
горят си...аз миналата седмица привърших пелетите които заредих 2018лятото ..под навес са навън...като се изкючи това че малко по-бавно палят (като че ли)нямат разлика с тези които купувам в момента...това е моят опит...
съб фев 15, 2020 8:06 pmsilent написа:
...нямат разлика с тези които купувам в момента...това е моят опит...
Чудех са и аз, що палят на 3тата минута, а като млади са възпламеняваха за минутка по малко?!! Явно поетата влага си казва думата. Инак, после си горят доволно.
Все пак, извода е, че не трябва да залежават, щото губим част от енергията, за изпарение на поетата влага.
...и това не е болка за умиране, ако са случи. Спечелили сме от другата страна.
RightClick - напреднал
ср фев 12, 2020 5:16 pmalexpell написа:
ср фев 12, 2020 3:48 pmbmahob написа:
ср фев 12, 2020 9:43 amalexpell написа:
Вчера взех 5чув.по 7 лв. от Благоевград ще ги видим,но за прането няма да им се доверя!
Къде това в Благоевград?!
Вече писах,да не стане като реклама обаче съм много доволен от тях.Магазина е до пазара ул."14 полк 2 А " имат и от буковите пелети
на RED MAGIC но не посмях да взема заради настроиките.Имат и транспорт и са единствените що годе любезни и обяснителни търговци.
Здрасти, пелетите които говорихме(Red Megic ) ,че си си взел с тъмен цвят ли са? На чувалите пише калоричност 4.6 , а на страницата им 5.3, според теб защо има такова разминаване:)?
alexpell - помощник
вт фев 18, 2020 12:25 pmRightClick написа:
ср фев 12, 2020 5:16 pmalexpell написа:
ср фев 12, 2020 3:48 pmbmahob написа:

Къде това в Благоевград?!
Вече писах,да не стане като реклама обаче съм много доволен от тях.Магазина е до пазара ул."14 полк 2 А " имат и от буковите пелети
на RED MAGIC но не посмях да взема заради настроиките.Имат и транспорт и са единствените що годе любезни и обяснителни търговци.
Здрасти, пелетите които говорихме(Red Megic ) ,че си си взел с тъмен цвят ли са? На чувалите пише калоричност 4.6 , а на страницата им 5.3, според теб защо има такова разминаване:)?
Да,пелетите са доста тъмни.Незнам защо има разминаване по мое мнение са най-калоричните които съм ползвал.В чувала няма грам прах, а след изгаряне на един чувал остава по-малко от една шепа пепел.Догодина съм на тях със сигурност. :tonqe:
Здравейте,
Ползвам пелети от 2 зими. През първата зима бях с пелети от Разлог, На чувалчето пишеше Аристократ-2, 5,2kW (или 5, не съм 100% сигурен) и бяха смесени - иглолистни и широколистни. Тази година съм с Ред Меджик (мисля, че пише >=4,6kW), иглолистни. Смених ги, защото не можах да си намеря от първите.
Впечатленията ми са следните:
И двата вида ги взех на горе-долу същата цена (мисля, че или е същата или имаше 10 лв. разлика), т.е. това не е от значение.
Тези на които пише Аристократ-2 според мен са по-добри. Наистина са по-калорични - по-нисък е разхода (независимо от това, че тази зима е по-топла, поне засега) и оставят по-малко пепел.
Имам подозрения, че Ред Меджик също така са с по-висока влажност. Не случайно казвам подозрения, няма как да съм сигурен но има неща, които мекарат да мисля, че е така. Разбира се, това зависи и от партидата, предполагам.
Хората от фирмата, която продава Ред Меджик са много любезни и наистина е лесно да се работи с тях (поръчах си от сайта на веста пелетс). Шофьорът, който докара пелетите беше невероятно любезен и ми помогна много (живея в София).
За следвата зима се колебея, дали да търся тези на Аристократ-2 или да намеря трети вариант и да бия на посоки. Дори и да намеря от първите, няма никаква гаранция, че ще са със същото качество :( Мисля, че ако намеря от първите ще купя отново а ако не ще взема някакви, дето ми ги препоръчват от фирмата производител на котлето.
Надявам се да съм бил полезен, макар темите за пелети да показват само едно, че късметът е доста важен :)
ср мар 11, 2020 12:32 pmmrslv написа:
Здравейте,
... късметът е доста важен :)
Даааа. Колкото и да си откровен, първо мнение, с такъв текст, няма как да е под някакво сериозно доверие. За меджика цитираш подробности, а за аристократа са спестени. Хм, Разлоч!
Благодарско за информацията!
Svezar - специалист
Аз пък ако си харесам някакви пелети ,вече не казвам че са добри....че да се вдигне търсенето и цената :mrgreen:
ivanovhr - специалист
Преди две три седмици ходих до село Голямо Дряново да наливам вода от една балканска чешмичка и се наложи да карам между две гондоли, които излезнаха от завода на кастамону и продължиха в посока Дунавци. Гондолите бяха пълни с гадни кални стърготини, това донякъде обяснява шлаката в камината от тронските пелети, която липсваше първата година когато ги ползвах. Не съм сто процента сигурен, че са влезли в цеха на трон, но къде другаде ще са отишли и съдейки по разпиляната по пътя стърготина не са само тези два камиона.
Първата година горих Трон, втората Кастамону и сега пак Трон. Тази година не ми харесват грам имам останали от миналата година кастамону ще стопят камината в сравнение с трона от тази година.
Мнението си е лично мое не задължавам никой с него.
Горя ги в Бижу 16.

Тема "Мнение за производители на пелети" | Включи се в дискусията:

Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: