• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 9
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
Стефко - специалист
Колеги,
Решил съм да опитам да имам камина на вилата. Преди няколко дни пуснах тема, но беше изтрита. Няма значение. Сега продължавам темата. Тогава питах за цена на труд за изработката. Майстора ми направи космическа оферта, която просто не можех да приема за нормална за няколко дни работа. Реших сам да се справя със задачата. Днес начертах моята идея, а Вие ще кажете къде греша. Очаквам всякакви мнения, коментари, идеи, забележки, критика, всичко....

Съжалявам, че нещо в снимките не е съвсем ясно. Оригинала не е такъв. Питайте...

Прикачен файл

96eceecf432dedc9.JPG

Прикачен файл

P3060001.JPG
P3060001.JPG (69.82 KиБ) Видяна 5229 пъти
Последна промяна от Стефко на ср мар 07, 2012 7:38 am, променено общо 1 път.
jekasus - майстор
Ламарина каква роля ще играе? Вата е излишно дебела, тази напълно стига.
А за космическата цена, дето съм дал - И аз друг майстор в къщата си не пускам :-D
Стефко - специалист
Ламарината ще е да направи точен раздел между топлата камера, ватата, и гипскартона. Целта е да не се нагрява картона.

ПП. И много моля модераторите да не се изтрива темата. Чертежа ми може да е полезен за много хора. Просто това е принципа на работа на камината. А това е ноу хауто на каминджиите, които смятат останалите хора за аборигени. Така се опитва да ме убеди и фирмаджията, който ме предложи космическата оферта.

Колеги, не бъдете скромни. Нападайте ме :?
ArturDent - Почти Безобиден
Бях ти писал, че понеже си на ти с железата.
Направи си стойка от винкели , върху която да легне камината и заеби леенето на тези бетони.
Ще стане по-бързо и по-лесно.
Пък и ще осигуриш постъпването на студен въздух отдолу.
Стефко - специалист
Артъре,
Определено очаквах по-конструктивен отговор от теб, като преминал през тая сага. Всичко съм премислил. За себе си, де. Просто очаквам нещо ново. Което да събори моята теза. Нека се намесят и каминджиите. Но явно те си пазят хляба. :lol: Докога ли? И, ако модераторите не ми трият мненията, тия каминджии ще останат без работа. Не е нужно да се правят на толкова велики. Всеки ще може сам да си направи камина. Тук е форум Направи сам.
bycec - специалист
Аз така и не разбрах какво е предназначението на ватата. Нали топлото трябва да остане в стаята, защо да го спираме ? Аз бих (вече съм) сложил решетки в долната част на камината. Помисли за външен въздух, ако дограмата ти е читава.
idunno - специалист
....една клапа в началото на димохода май няма да е излишна - казвам го само ,защото не я виждам на скицата.
Стефко - специалист
Отговарям. Ватата е нужна, за да предпази от пренагряване гипскартона и да не се нагрява бетонната стена на гърба на камината към мазето. Дограмата ми е добра - алуминиева. Външен въздух не е нужен, тъй като въздухообмена ще е само вътрешен.
Клапа би трябвало да има в стандартната камера.
Последна промяна от Стефко на ср мар 07, 2012 7:41 am, променено общо 1 път.
idunno - специалист
Гледай решетките за топлия въздух да не са някакви мижави.Спомням си една камина с едни малки дизайнерски решетки и после - големи проблеми.
bycec - специалист
Не знам за какво пегряване става дума. Вярно, че съм ползвал "червен" картон, ама не мисля, че и на другия ще му се бърка. Колкото до въздуха, не забравяй, че горенето е всъщност окисление и за него е необходим кислород, респективно - въздух.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 9

Тема "Да продължа, понеже ми изтриха темата" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: