Най - вълнуващия въпрос зимно време.
diss - специалист
Здравейте, пролетта ни монтираха слънчев колектор за топла вода (затворена система) под налягане. Сложиха ни нагревател, мисля че 1,5 KW ,който гледам е с вградено на него термореле. Не съм го захранвал, но идва време и за това.
Аз искам да си го направя с контролет, да си гледам каква е температурата във водосъдържателя и съответно от контролера да си управлявам нагревателя. Гледам над нагревателя има една тръбичка на която са навили тапа около половин цол. Вероятно там се слага датчика за температура.
Какъв обаче трябва да е? Платина 100/1000?
Какъв трябва да е контролера? Гледам някакъв TNC-2 http://satex.bg/bg/product-view/1039.html
andro440 - майстор
diss написа:
Здравейте, пролетта ни монтираха слънчев колектор за топла вода (затворена система) под налягане. Сложиха ни нагревател, мисля че 1,5 KW ,който гледам е с вградено на него термореле. Не съм го захранвал, но идва време и за това.
Аз искам да си го направя с контролет, да си гледам каква е температурата във водосъдържателя и съответно от контролера да си управлявам нагревателя. Гледам над нагревателя има една тръбичка на която са навили тапа около половин цол. Вероятно там се слага датчика за температура.
Какъв обаче трябва да е? Платина 100/1000?
Какъв трябва да е контролера? Гледам някакъв TNC-2 http://satex.bg/bg/product-view/1039.html
я обясни отново и по разбираемо! ,Къде сложиха нагревател и как така солар затворена система без контролер ,,и с какво е пълна системата с вода ,антифриз ,,глюкол ? бойл;ера какъв е ...така ,както си задал въпроса -никой няма да ти отговори :axe:
filmatoplo - майстор
Ако сгреша си подавам оставка :) предполагам човека има термосифон горе на покрива ,това е хоризонтален бойлер с слънчев панел под него ,системата е под налягане ,в бойлера е монтиран нагревател 1,5 клв .Да- този контролер става за случая .
diss - специалист
filmatoplo написа:
Ако сгреша си подавам оставка :) предполагам човека има термосифон горе на покрива ,това е хоризонтален бойлер с слънчев панел под него ,системата е под налягане ,в бойлера е монтиран нагревател 1,5 клв .Да- този контролер става за случая .
Точно за такъв става въпрос. Извинявам се за невежеството :)
А какъв датчик трябва да сложа?
filmatoplo - майстор
Датчик си има с контролера ,а датчика ще се вкара в медна гилза завита в бойлера ,ако няма фабрично место за поставяне на датчика в бойлера .

Тема "Контролер и датчик за затворена система" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: