• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 25
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
kaptagona - специалист
Колеги, от няколко дена манометъра за водата не показва точно.На студено държи 1 бар налягане,а като загрее 60 градуса почва да трепери като щурава.Миналата година като го сложих държеше 1 бар на студено и 1.6 на сгрята система.Сложих нов и пак е същото.Някой дали се е сблъсквал с такъв проблем.
kaptagona - специалист
Лошо. Явно никой не се е сблъсквал с този проблем.Забравих да кажа че манометъра е монтиран веднага след пълначката. Ако има значение.
bmahob - майстор
пон дек 10, 2018 10:22 pmkaptagona написа:
Лошо. Явно никой не се е сблъсквал с този проблем.Забравих да кажа че манометъра е монтиран веднага след пълначката. Ако има значение.
Абе може и да знаят... Ма си с грешната камина :-D :-D
kaptagona - специалист
Какво общо има камината.И с тая камина миналата година си работеше.Много интересен проблем.
Evgeniy - майстор
Има ли възвратен клапан и на колко градуса се включва помпата?
Не знам каква е камината и хуморът, че е грешната е неуместен.
Беше ми любопитнен проблемът и нямах никаква идея, от какво може да е породен, докато потърпевшият не написа отговора.
Има пълначка. Трябва да има и кран, та затвори го де и после пак пиши!
Каптагоне, крана на пълначката, нали?!
И го отваряй само когато трябва да допълниш.
И не по рядко от веднъж на сезон, инак имаш още един проблем– теч или по точно леееек кап.
Последна промяна от Трифон П.Трифонов на вт дек 11, 2018 12:15 am, променено общо 1 път.
bmahob - майстор
И аз замислих за пълначката... Бях чел някъде ма аз съм само лаик.... Това за камината беше шега... От кога сте толко тънкообидни мастери :lol:
вт дек 11, 2018 12:13 ambmahob написа:
И аз замислих за пълначката... Бях чел някъде ма аз съм само лаик.... Това за камината беше шега... От кога сте толко тънкообидни мастери :lol:
Ич даже не съм, а друг път не са срамувай да пишеш кото мислиш!
И аз съм лаик.
preslav - майстор
Според мен проблемът може да се реши с по-скъп манометър, от онези дето са пълни с течност, демек с успокоител. Предполагам пълначката е с невъзвратен клапан, който с времето е взел да пропуска обратно и от там тези трептения - автоматичната пълначка е за това да не се затваря в процеса на експлоатацията, а да допълва при нужда, но ми се струва, че за малки системи автоматичната пълначка е излишна, особено ако пълненето става с чешмяна вода.
kozl - майстор
пон дек 10, 2018 10:01 amkaptagona написа:
Колеги, от няколко дена манометъра за водата не показва точно.На студено държи 1 бар налягане,а като загрее 60 градуса почва да трепери като щурава.Миналата година като го сложих държеше 1 бар на студено и 1.6 на сгрята система.Сложих нов и пак е същото.Някой дали се е сблъсквал с такъв проблем.
Основно требе да разбереш манометъра или хидравлични трептения причинени от що :?
Това, че си пробвал с друг манометър и па същото накланя мисълта към хидравликата в системата.
Ама за да има пулсации требе да има движение, а източниците на движение са помпите и пълначката.Спирай едното, другото и ако стрелката се укроти та да фиксираш от де иде пулсацията.
А дали пулсации в налягането може да причини завиране в котела :? Аз до ся с котли почити немам опит и не моем да гадаем.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 25

Тема "Манометър за налягане на вода в затворена система." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: