Най - вълнуващия въпрос зимно време.
arxd129 - специалист
Здравейте,

Случи се така, че коментирахме качеството на фитингите за АлПекс тръбите.
И аз - като най-невеж - не коментирах; само събирах акъл. Ама не побрах много. :wink:

Всеобщото мнение на коментиращите бе, че масовите фитинги по кварталните железарии са китайчета. Дори и с италиански надписи - ментето си е менте.

Затова се насочих към HERZ. Първата причина - гарантиран произход: Австрия
Втората причина - сравнително еднакво изглеждащи (ъглови и секретни) кранове... Нали сме естети...

Да вметна извън темата, че досега ползвах THS-фитинги.

Прикачен файл:
ths.jpg

Това коляно съм го ползвал десетократно. Повече от десетократно.
След монтажа му, съм тествал херметичността на системата, в която е монтирано. Тествал съм с налягане от атмосферен въздух 5.5. атм. Без никакви забележки. Налягането след 24 часова проба не е спадало. Никак според манометъра ми. И бих ползвал THS-Фитинги и занапред; ако не съществуваше преобладаващото мнение, че фитинфите трябва да са маркови.

Да се върнем на HERZ.

Имам този секретен кран:
Прикачен файл:
herz.jpg

Искам да го ползвам не като кран, а като коляно. Искам да махна холендровата 1/2" част. И на нейно място да сложа свръзка за тръба АлПекс ф16.

Ето така
Прикачен файл:
hew herz.jpg

Мислите ли че това е технически възможно? Дали свръзката за тръба АлПекс би стопроцентово паснала на мястото, определено за холендъра към лирата?

Нещо повече: Искам да обърна секретния кран така, че посоката на флуида да не е от стандарната АлПекс-свръзка към стандартния холендър, а ОБРАТНО - от НОВАТА (нестандартна) АлПекс свръзка към стандартната АлПекс свръзка.

Моля, споделете, правили ли сте подобни изпълнения.
Благодаря.
ESPACE - майстор
Само глупости са ти в главата. :lol: Друга работа нямаш ли си :? :lol: Пробвай и сподели, не вярвам друг да е правил подобно нещо.
Виж къде ляга О-пръстена, резбата същата ли е? Посоката на флуида няма да е проблем, виждал съм с години работили радиатори с разменени вход-изход.
arxd129 - специалист
нед мар 10, 2019 7:54 amESPACE написа:
Пробвай и сподели, не вярвам друг да е правил подобно нещо.
Айде сега! И таз добра! Рисковано е да пробвам. Питах - за да сподели опита си някой. Аз опит нямам.

нед мар 10, 2019 7:54 amESPACE написа:
Виж къде ляга О-пръстена, резбата същата ли е?
Моля, не ме надценявайте. Не мога да преценям къде и колко добре ляга пръстена. Всъщност - мога; неправилно най-вероятно. :wink:
Резбите са едни и същи - 3/4"

Не искам да зяносам и този кран. :sad:
шоп - майстор
нед мар 10, 2019 8:58 amarxd129 написа:
Не мога да преценям къде и колко добре ляга пръстена. Всъщност - мога; неправилно най-вероятно. :wink:
Ами Вие сами си отговорихте на въпроса:-))

Като не ляга добре пръстена и конуса, каква херметичност ще има :rolleyes:

Тема "Размяна на входа и изхода на ъглов кран" | Включи се в дискусията:

Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: