Най - вълнуващия въпрос зимно време.
ironlady - модератор
ra4o прав си хич не съм и обърнала внимание от бързане, че човека си написал колко киловата иска.

Viadrus U22 34.9 kW- 1505.00
Viadrus U22 40.7 kW- 1693.00
Atmos kombi 40kW - 4556.00
Viadrus U26 37. kW -1673.00


п.п./ минал си се с 40лв :wink: /
nikigada - специалист
Мога да си взема Ди Дитрикс с много добра отстъпка кое е за предпочитене Виадруса или Ди Дитрикса?

Благодаря!
ra4o - специалист
ironlady написа:

п.п./ минал си се с 40лв :wink: /
Ами и аз пет пъти проверявах и цената беше 1505 лв, но като отидох да го купя от фирма "Термаексперт +", които са представители на "Ерато" и хоп 1545 лв. Питам момичето "Има ли някакво увеличение", а тя ми отговори, че няколко пъти са ги увеличавали. Според мен обаче, откакто в Пловдив спряха "БГ Терм" да предлагат Виадрус, от "Термаексперт+" вдигнаха цената. Дотогава ги подържаха еднакви, а именно 1505 лв.
ironlady - модератор
Ние сме дистрибутори на БГ ТЕРМ за Варна и повярвай ми липсата им на пазара там е причината да си правят с цените каквото искат. :wink:
ra4o - специалист
Ей, Хриси, още малко и всичко ще си кажеш.
Я раздуй сега, какви са тези италиански котли, които предлагат "БГ Терм". Когато купувах моя, нямаха наличнтост, а очакваха камион.
burningice - специалист
понеже нищо не разбирам от котли, ще ви кажа как избрах моя: помещението беше тясно и високо и за това U22 не ми вършеше работа. Чудих се между италиянските Sime и чешките Viadrus, немските De didrih бяха много скъпи. Везната наделя като гледах килограмите , италянския за 3 секции беше 176кг а чешкия 245кг, явно италянците са спестили от чугуна ;-). U26 - 4 секции от Термотемп около 1 434лв с охл. контур със серпентина 264кг.
ironlady - модератор
Ех ама как само с памук ми измакна инфопмацията :wink: ,разкрих ти конспирацията. :wink: :lol:

Да ти кажа честно скоро започнаха да ги внасят и още не съм монтирала такъв за да си кажа личното мнение,като КПД и как се преставя котела като цяло.Иначе отзивите са положителни доколкото чувам, но аз съм традиционалист и уважавам чешките котли :wink:.Общо взето всички са на един принцип и се правят по един и същи лиценз.То да ти кажа няма и как да откриеш топлата вода като вече е открита :wink: .А цената е приблизително приравнина към всички
ironlady - модератор
burningice написа:
понеже нищо не разбирам от котли, ще ви кажа как избрах моя: помещението беше тясно и високо и за това U22 не ми вършеше работа. Чудих се между италиянските Sime и чешките Viadrus, немските De didrih бяха много скъпи. Везната наделя като гледах килограмите , италянския за 3 секции беше 176кг а чешкия 245кг, явно италянците са спестили от чугуна ;-). U26 - 4 секции от Термотемп около 1 434лв с охл. контур със серпентина 264кг.
Много правилно ти е сработила логиката :2thumbs:
burningice - специалист
една поправка ако мога да вмъкна- да се замени по-горе "Термотемп" с "Термодинамика" - от там взех котела
burningice - специалист
информацията за котлите вече не ми върши работа ;-)

Тема "Какъв котел да избера!" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: