Най - вълнуващия въпрос зимно време.
ra4o - специалист
ironlady написа:
Ех ама как само с памук ми измакна инфопмацията :wink: ,разкрих ти конспирацията. :wink: :lol:

Да ти кажа честно скоро започнаха да ги внасят и още не съм монтирала такъв за да си кажа личното мнение,като КПД и как се преставя котела като цяло.Иначе отзивите са положителни доколкото чувам, но аз съм традиционалист и уважавам чешките котли :wink:.Общо взето всички са на един принцип и се правят по един и същи лиценз.То да ти кажа няма и как да откриеш топлата вода като вече е открита :wink: .А цената е приблизително приравнина към всички
Хе, хе и аз съм търговец.
Но да се върнем на котлите. И аз уважавам чешките котли, защото чехите имат много традиции в производството им. Аз много се колебаех между Виадруса и Демир Докум - Солитех и то основно заради по-ниската цена на втория, както и заради голямата отстъпка която можех да получа за него, но като сравних мощноста, броя на секциите и обема на водата която събират два сходни котела за 35 квт, се получи интересна разлика - турците завишават мощноста с около 5 - 6 квт. То тяхния е и с една секция по-малко.
В такъв случай излиза, че ако сравняваш котлите по броя на секциите, турският е по-скъп.
burningice - специалист
обърни внимание че мощноста е относително нещо и варира от горивото (ако са калорични въглища- на моя котел му дават 22,5кВ ако са некал. въгл. - 16кВ). Колко киловата е тогава?
ra4o - специалист
Да, знам го това, но сравнявам мощностите при еднакво гориво. При принципно еднаква конструктивна схема и еднакъв материал, няма как единия да е 5 секции с воден обем 37 л, а другия 6 секции с воден обем 45 л и на еднакво гориво да дават еднаква мощност - 35 квт. При положение, че формата и размерите на секциите са горе-долу еднакви.
Цитирам цифрите по памет.
burningice - специалист
но въпреки че доста времеот чехите произвеждат котли, към виадруса имам някои забележки:
1. тръбите на фланците за топлата и студената вода нямаха резба, което означава че или трябва да се заварят към тръбопровода или трябва да им се завари нипел с резба . И при двете процедури трябва електрожен , а такъв няма в комплекта на котела.
2. Охладителния контур е само съда със серпентината, няма присъединителните тръби и няма термостата TV130. По същия н-н вх. му тръбите нямат резба и трябва да се заваряват.
Сигурен съм че чехите ще обърнат внимание на тези недостатъци, защото им изпратих писмо до заваода производител с препоръки към котелите :-)
ra4o - специалист
По точка 1. мога да кажа, че сигурно нарочно са го оставили така. По този начин можеш да присъединиш котела към всякаква инсталаци - нова с резбови съединения, стара с фланци на различен размер. А това, че е с фланци, а не направо със стърчащи тръби с резба е още по-добро защото предполага по-лесен ремонт на системата.
Вярно е, че предизвиква малко трудности, но все пак инсталираш цяла отоплителна инсталация. Не включваш духалка в контакта. :-D Пък и в паспорта на котела си пише, че монтажа се извършва от оторизирана фирма, която със сигурност има необходимите инструменти.
По точка 2, нямам касателство, но си мисля, че термостата би трябвало да е в комплекта. За другите неща донякъде важат разсъжденията ми по-горе.
Брей, как го написах само. :-D
donnna - специалист
може би иде реч за Sime - аз съм с такъв. предпочетох го пред Виадруса, щото има по голяма дупка за хвърляне на въглищата... и от там дето го взех ми направиха добра отстъпка и излезе горе-долу на цената на Виадруса. 3 г. се топля с него и съм доволен... 39.5 кВ е и е 8 секциии - най-големият им е.... пък и теглото - моя май е 350 кг. / ако помня правилно / - я се помъчете да го сваляте туй чудо по стълбите в мазето... мъкааааааа..

ууууууууф, тая тема имала и втора страница...
burningice - специалист
не е вярно че симето има по-голяма дупка за въглищата, говорим за Viadrus U26, a ne za U22.
Нямам нищо против фланците на котела, само исках да имат резба в другия край.
Термостата изрично пише че не се доставя в комплекта а се купува отделно, за да не утежни цената на котела с още 130лв.
Не смятам че чехите са открили топклата вода за да казват че уреда им за загравяне на вода може да се монтира само от хора които са обучили (оторизирали)
nikigada - специалист
Здравейте почти се ориентирах за котела De Dietrich CF 127 CSE мисля че ще е този. Питането ми е относно комина. Котелното ми е извън къщата миналата година зидах комин за него с размери 21 на 21 сантиметра вътрешен размер и височина 4 метра това достатъчно ли е за този котел или е малко. Как мислите или ще се наложи още да го вдигал а това е голям проблем. Тези котли и по принцип двуходовите претенциозни ли са за комин или не. За сравнение един ДАКОН ДОР45Д му искат минимум 7 метра но той е триходов.

Благодаря!
Stanimir - напреднал
Искам да попитам нещо тук,ако може.Отидохме с майка ми да видим как ведна фирма поставя парно в къщата на наши познати и понеже бяхме чули за пиролизни котли,попитахме майсторите дали да си сложим такъв,по-добри ли са.А те отговориха,че по-добре било да се сложи обикновен котел,защото ако пиролизния се развали,трудно се поправял,имало електроника по него и т.н.Аз заподозрях,че това може би не е така,но като хич не разбираме... :?
Моля,кажете така ли е?
Благодаря!
nikigada - специалист
Здравейте почти се ориентирах за котела De Dietrich CF 127 CSE мисля че ще е този. Питането ми е относно комина. Котелното ми е извън къщата миналата година зидах комин за него с размери 21 на 21 сантиметра вътрешен размер и височина 4 метра това достатъчно ли е за този котел или е малко. Как мислите или ще се наложи още да го вдигал а това е голям проблем. Тези котли и по принцип двуходовите претенциозни ли са за комин или не. За сравнение един ДАКОН ДОР45Д му искат минимум 7 метра но той е триходов.

Благодаря!

Тема "Какъв котел да избера!" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: