• 1
  • 2
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
npace - специалист
Добър вечер!
Някой има ли опит със споменатата марка? Струват ли си 30-те % повече цена спрямо Прити, Звезда и др.?
За камините на дърва питам най-вече:
https://v05.bg/bg/category/Каталог.html#?category=1
naster - майстор
Не знам какви са им цените, но на дизайн не го докарват много. Аз купих евростандарт с Г-образно стъкло, без ризи, като нищо не знам за качеството - ще я палим за празниците, дизайнът беше водещ.
npace - специалист
За дизайна определено не съм съгласен.
Прикачен файл:
Виктория Спектра.jpg
Виктория Спектра.jpg (63.43 KиБ) Видяна 304 пъти

Имат и наистина противни модели, разбира се. :-D
Дават ги за дърва и въглища, макс налягане 2 бара и 20-30 кг по-тежки за същия капацитет на горене - на първо четене изглеждат много яки. :-D
Г-образно стъкло предполагам за вграждане - това е изцяло друга категория уют. :prost:
naster - майстор
Нормално е, ако горят и кюмур да са по-плътни и тежки. Правилно, камера за вграждане съм взел, но идеята беше чисто естетическа. Даже с баща ми се поупражнявахме на картоня.

Прикачен файл

viber_image_2020-07-13_12-14-28.jpg napravisisam
npace - специалист
Много добре се е получило.
Ако монтирате въздуховоди и вентилатор пак става за централно отопление, като ударно затопляне дори по-ефективно от парно.
Само картона да не изгори. Пожар предполагам няма да предизвика, но може да почернее на места.

Аз въглища нямам намерение да горя, обаче предпочитам да мога да разчитам на камината ако се наложи.
naster - майстор
Има изградена централна вентилация, но по друга схема, а камината може да подпомага системата. Някой ден ще я опиша в темата ми, когато инсталирам всички елементи.
npace - специалист
Някакъв контейнер за дръвца на колела може да предвидите, че тия камини искат яко пълнене, а с чанта омръзва бързо.
И елеватор, ескалатор, асансьор....., че по стъпалата си е тегаво и на колела.
naster - майстор
Мисля с една щайгичка да примъквам и да допълвам под самата камина - там е предвидено за дръвца. По стълби няма да се мъкне, защото е на партера, към 10м ще е пътят, само по хоризонтала.
А, щом е само по хоризонтала
https://4sales.bg/kolichka-s-distancion ... car-9-3552
Китайците разработват челен товарач.
Да се внимава при разтоварване и подреждане, че а някой са изпусна, а уюта промени не само категорията!
  • 1
  • 2

Тема "Камини Виктория-05" | Включи се в дискусията:

Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: