• 1
  • 2
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
Здравейте:
Някой може ли да даде мнение относно буферен съд с една серпентина
Искам серпентината да я използвам за слънчев колектор а котела да го закача директно на обема на буфера
Ще грея къща с подово и бойлер
Дали ще стане по този начин
burkov - специалист
Аз не схващам май, но каква е целта на съда тогава? Да грееш водата в бойлера със серпентината или?
Супер. Малко автоматика ще направи инсталацийката перфектна.
Колекторите загряват бойлера приоритетно, а при достигане на зададената Т прехвърлят на буфер. През зимата обикновено не се стига до там. Това ще помага на отоплителното съоръжение в преходните сезони и ще обир излишъка през лятото, който при голяма консумация, с още малко автоматика, може да се върне в бойлера. Бойлерът да е с 2 серпентини!
съб авг 22, 2020 9:11 pmburkov написа:
Аз не схващам май, но каква е целта на съда тогава? Да грееш водата в бойлера със серпентината или?
1 искам да намаля температурата на подовото
2 по продължително да почива горелката
3 слънчевите колектори да помагат пролета и есента колкото могат
torbalan - Дървен философ
Слънчевия колектор го вържи с бойлера. Според мен ще е по-ефективно.
Иначе идеята за буферния съд е много добра.
шоп - майстор
нед авг 23, 2020 10:32 amtorbalan написа:
Слънчевия колектор го вържи с бойлера.
Човека пише в множествено число:слънчевите колектори.
Не знаем мащаба на проекта, но е голям благодат да скъсиш отоплителния сезон на 3 месеца с помоща на слънцето.
torbalan - Дървен философ
нед авг 23, 2020 10:47 amшоп написа:
...
Човека пише в множествено число:слънчевите колектори.
Не знаем мащаба на проекта, но е голям благодат да скъсиш отоплителния сезон на 3 месеца с помоща на слънцето.
Сега си допивам кафето. Не съм се доразсънил още.
нед авг 23, 2020 10:51 amtorbalan написа:
нед авг 23, 2020 10:47 amшоп написа:
...
Човека пише в множествено число:слънчевите колектори.
Не знаем мащаба на проекта, но е голям благодат да скъсиш отоплителния сезон на 3 месеца с помоща на слънцето.
Сега си допивам кафето. Не съм се доразсънил още.
Ми почвай отначало и пусни на мене още едно!
Които четат внимателно, сигурно знаят за моята конфигурация. Този Април стартираха и двата висмана.
...ееееех, да беше бира... пък то топла вода!!!
Както каза Шопа- друго си е да намалиш отоплителния сезон. При мен е с по малко, но кото такосто.
filmatoplo - майстор
Имаш пари и си правиш експерименти ,кога ще се изплати инсталацията . :wink: няма невъзможни неща щом някой ги плаща ,ама дали е рентабилно.Сметни с колко финансово се качва , и колко години ще се изплаща -буфер и панели ,ако е 8-10 г -не ти трябва. :wink: Да ти пести в най добрия случай 1 тон -380лв , значи 10 години.
Основно ме интересува начина на свързване на буфера
Другото което казах е че ако няма буфер котела ще се пали често защото навсякъде ще е подово със управление на всяка стая температурата която ще подавам в подовото ще е 45-50градуса представяте ли си ако е дирекно от котела намаля тази температура колко често ще гаси и пали горелката
Другият + на бувера е че ще мога да кача 3,4панела колкото и да не е ще помага да не кажа че ще доста.
  • 1
  • 2

Тема "Буферен съд" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: