Най - вълнуващия въпрос зимно време.
denis_strandjaliev - специалист
Здравейте! Извинявам се първо за въпроса ми но не съм наясно с такъв тип отопление и ще ми е за първа година!
Става въпрос за котел на пелети който идеята ми е да го управлявам дистанционно чрез wi-fi приложение. Котела е 30kw, отопляемата площ ще е около 170 кв, абсолютно всички радиатори са с термоглави като идеята ми е във всекидневна и коридор да са оставени на макс. като във всекидневната има и конвектор. В спалните помещения и баните може би ще се регулират след като се разбере как ще е температурата, може би една идея по-ниска температура.
Идеята ми е:
делнични дни 07:00-09:00ч. - 23-4", от 09:00- 16:00ч. поддържане на 20", 16:00-00:00ч.-23", 00:00-07:00 - 21"
почивни дни 07:00-00:00ч.- 23-4'' и нощно време 21';.

Знам че котела има седмичен програматор но идеята ми е да мога дистанционно да намалям и увеличавам температурата при непредвидени ситуации.

Котела е Biodom като единственото към което имам някакви мнения до момента са bboil и salus.

Благодаря на отзовалите се!
kyxap - специалист
Щом искаш във всяка стая да регулираш температурата ще ти трябват смарт термоглави за радиаторите.
kyxap - специалист
Щом искаш във всяка стая да регулираш температурата ще ти трябват смарт термоглави за радиаторите.
silent - майстор
Ползвам този https://www.aliexpress.com/item/1005003 ... 18029I4Fet от една година и нямам забележки нито от към качество, нито от към функционалност нито от към софъуер. Монтира се в стандартна конзолна кутия в стената. Сързва се жично с котела.
Преди това купих един български за 200лв но го върнах беше с отвратителен дисплей , а и търсех стационарен монтаж не да ми се размята наляво надясно.
denis_strandjaliev - специалист
чет дек 08, 2022 8:07 amkyxap написа:
Щом искаш във всяка стая да регулираш температурата ще ти трябват смарт термоглави за радиаторите.
Здравейте! Да, разбирам ви но не целя във всяка стая да регулирам температурата, идеята ми е реално приемника да стои във всекидневната.
denis_strandjaliev - специалист
чет дек 08, 2022 10:00 amsilent написа:
Ползвам този https://www.aliexpress.com/item/1005003 ... 18029I4Fet от една година и нямам забележки нито от към качество, нито от към функционалност нито от към софъуер. Монтира се в стандартна конзолна кутия в стената. Сързва се жично с котела.
Преди това купих един български за 200лв но го върнах беше с отвратителен дисплей , а и търсех стационарен монтаж не да ми се размята наляво надясно.
Благодаря ви, да супер е но няма как да изкарам жица до котела :)
изглежда полезен продукт

Тема "Мнение за wi fi термостат управляващ котел на пелети?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: