• 1
  • 2
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
kalin72 - майстор
Здравейте, това е състоянието на нагревателя на бойлер Бош 300 литра, 12 годишен.
Първо, не мога да го сваля от гилзата, виждате колко е ръждясал. предполагам е с нормална резба. Страх ме е да напъна, да не замине гилза/балон на бойлера....
Второ, като гледате тази ръжда, дали целия бойлер е към края на живота си? Чистен е два пъти от утайки.

Прикачен файл

20230206_094813.jpg
А докато те е страх, топла вода ще дойде ли от това нещо?!!

Калинееее, Калине!!!
Изчукай (има специални чукчета, но и подръчни материали вършат работа) ръждата и напръскай с WD!
Изчакай!
Напъни!

Други инструкции ще давам според резултата.

пп. Пелетите не топлят ли и бойлера, та опря до тока? Или преразгледа мателатиката?
Последна промяна от Трифон П.Трифонов на пон фев 06, 2023 1:00 pm, променено общо 1 път.
kalin72 - майстор
Това съм го направил още сутринта, Трифоне. Не мърда. Затва и питам, дали ако напъна мъжката, въпреки wd40 и чукчетата няма да спукам гилзата или по-лошо да стане.
Ще изчакам още няколко часа да изтине...той бойлера е горещ сега.
Аз и друго исках да попитам, като го сменям, дали да взема нагревател от неръждавейка или няма особен смисъл?
Е, има за какво да се притесняваш, понеже при повреда, отпадат и пелетите.

Наистина, бих изчакал да застудее в бойлера. Преди жената да освирепее, бих почукал мъжката по фланеца, в посока гилзата и каквото сабя покаже.
12 години са достойна възраст за Бош. Елдома ми май подкара 16та?! Опаааа, почва 17тата!!!
Сънсистема е на почти 9. Имам време да правя сравнения и статистика, а и да ги напомням.

За неръждавейката може да има смисъл, но помисли за обработка против ръжда!
Последна промяна от Трифон П.Трифонов на пон фев 06, 2023 1:07 pm, променено общо 1 път.
шоп - майстор
Напъвай с тръбният ключ смело. То по-лошо няма да стане.

То ако с тръбен ключ може да скъсаш резбовата муфа изобщо нямаш бойлер. Лично аз неръждаеми и титаниеви нагреватели слагам само на нръждаеми бойлери.
Твоя бойлер ако има читава анодна защита няма нужда от такъв нагревател.
По вероятно е да няма анодна защита.
Обмислях да правя нещо по въпроса за комбинирания буфер, понеже се бях много разчел и наплашил, във Форумът, но така си остана. Вече 9 години няма ядове.
ky-kyy - майстор
Баси :shock: Сериозно ли за една гайка, се отваря тема :? Форум за гъзоръки.......
kalin72 - майстор
Чудя се какво да правя, и от скука отварям теми за гайки.
ky-kyy - майстор
пон фев 06, 2023 2:05 pmkalin72 написа:
Чудя се какво да правя, и от скука отварям теми за гайки.
Преди да си отворил друга тема - Като пикаеш, се тръска до три пъти, от там натаък се води чикия :)
Фитилчо - майстор
За да си по-спокоен, обели изолация покрай него, нагрей с горелка околовръС(гилзата), изстуди бързо(с пръскалка с вода), и така десетина пъти. Рязката смяна на температурата помага доста.
После пръскай/почукай и напъвай.
Може би е добре последният път да нагрееш само бойлера/ около гилзата и врЪти с големиО ключ...
Както се спомена, по лошо от така нЕма стане ...
Нова гилза е лесно заваряема, та не и цЕпи басма мноо мноо... :-D

Дано не се закУчи, че жената ща изсели у тоо стуТ беС топла вода :)
  • 1
  • 2

Тема "Проблем с бойлер" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: