Най - вълнуващия въпрос зимно време.
чет дек 28, 2023 3:10 pmЦветелина Петкова написа:
ср дек 27, 2023 9:30 amТрифон П.Трифонов написа:
вт дек 26, 2023 9:24 pm6osi6 написа:
... Defro не са правени за слънчоглед. Ако някой иска се заиграва с настройките трябва да знае поне от къде се влиза в тях.
Не зная дали е уместно да допълня, затова ще попитам- възможно ли е фотото да е запрашено.
Тя, светлината от пламъка, си е почти същата освен, че при палене има повече дим.
Евентуално да вдигне вентилатор при запалване, ако е възможно в менюто?
Здравейте!
Точно така, вдигнах вентилатора от настройки, времето на разпалване го повишиха малко и количеството на продаваните пелети. Както и при запалката увеличих с една единица.
От сутринта не е спирал
'Ми......Коледа е!
Здравейте!
Котелът отново угасва - днес 4 пъти.
Какво направих-увеличих отново вентилатора,
увеличих времето на изчакване при запалване и увеличих осветеността.
Всичко по малко.
Какво ще кажете?!?!
чет дек 28, 2023 5:37 pmЦветелина Петкова написа:
Здравейте!
Котелът отново угасва - днес 4 пъти.
Какво направих-увеличих отново вентилатора,
увеличих времето на изчакване при запалване и увеличих осветеността.
Всичко по малко.
Какво ще кажете?!?!
Колегата 6osi6 сякаш писа да се намали.
Разбирам го като по ниска степен на осветеност, която изисква контролера, за да прецени, че има пламък. Така мисля, но да го изчакаме!
чет дек 28, 2023 5:59 pmТрифон П.Трифонов написа:
чет дек 28, 2023 5:37 pmЦветелина Петкова написа:
Здравейте!
Котелът отново угасва - днес 4 пъти.
Какво направих-увеличих отново вентилатора,
увеличих времето на изчакване при запалване и увеличих осветеността.
Всичко по малко.
Какво ще кажете?!?!
Колегата 6osi6 сякаш писа да се намали.
Разбирам го като по ниска степен на осветеност, която изисква контролера, за да прецени, че има пламък. Така мисля, но да го изчакаме!
Добре. Да изчакаме до утре.
Ще пиша....
чет дек 28, 2023 5:37 pmЦветелина Петкова написа:
... и увеличих осветеността.
Всичко по малко.
Какво ще кажете?!?!
ср дек 27, 2023 3:50 pm6osi6 написа:
... В моето управление има отделна настройка за слънчогледови, малко повече вентилатор, време за нагревателя и по малко осветеност. ...
Осветеността в обратна посока, но да, с малки стъпки.
Принципно, променя се само един параметър, за да се отчете влиянието му. Инак трудно може да се прецени, освен от професионалист.
Скапана работа!
Изкара 24 часа и пак изключи. Отидох и промених - времето на изчакване при разпалване с едно и минимална работа на питателя с едно.
Какво още?!???
Помагайте, моля Ви!!!!
LazarGanev - "Велик майстор"
пет дек 29, 2023 5:58 pmЦветелина Петкова написа:
Скапана работа!
Изкара 24 часа и пак изключи. Отидох и промених - времето на изчакване при разпалване с едно и минимална работа на питателя с едно.
Какво още?!???
Помагайте, моля Ви!!!!
Не знам докога смятате да намалявате тези параметри и бе знам защо слушате съветите на един лаик, който не е виждал Дефро дори през крив макарон. Единствено 6o6i6, доколкото знам има опит с този контролер, но той пък не иска да се заиграва с настройките и може би правилно. Дефро имат различни модели, включително, които работят с агропелети, но вашият вероятно не е от тях и се изисква висш пилотаж и дълбоки познания по настройките, за да се захващате с това. Затова май е наистина по-добре да оставите засега тази идея, да си купите дървесни пелети, за да не стоите на студено по празниците. А после може да потърсите човек, който разбира, за да ви направи настройките за слънчоглед (ако е възможно) и евентуално да ви обучи, ако иска
6osi6 - майстор
24 часа не е лошо, ако ти се занимава с настройки.
Не намалявай първоначалната доза за зареждане при палене, увеличи я с малко.
6osi6 - майстор
Сега го превключих на палене със слънчогледови пелети и виждам, че разликата е само във „време за първоначално зареждане на камината”.
На слънчогледови е 12 минути, на стандартни/дървесни с 10 минути.
За горелката тези 10 минути са времето от първоначалното зареждане, паленето, след това има и допълнително зареждане, маркиране на огън от сензора за пламък, времето на работа на вентилатора за охлаждане на запалката - общо всичко, докато премине от режим палене в PID.

Оборотите на вентилатора при палене са 15 % и в двата режима. В тях не пипаш нищо. Връщаш ги в старото положение или ги вдигаш най-много с 1-2% от него.

Тема "Пелетна горелка Дефро - грешка 17" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: