Най - вълнуващия въпрос зимно време.
шоп - майстор
Тук наистина стана весело!
Топикстартера в заглавието и в първият си пост пише за проблем с въздух.

Не случайно в моето първо мнение под посата му написах ГАЗ.

Химията не ми е силна страна, но все пак знам какво може да се получи при наличието на ток, електролит и активен метал.
В руският форум съм виждал гръмнали радиатори, загазовани помещения, дори избити прозорци.
Шопе, приеми, че е забравил да сложи кавички!
Ти, като "обезвъздушаваш" каква думичка ползваш- обезгазявам ли?
ivanovbg - майстор
съб май 04, 2024 6:14 pmшоп написа:
Тук наистина стана весело!
Топикстартера в заглавието и в първият си пост пише за проблем с въздух.

Не случайно в моето първо мнение под посата му написах ГАЗ.

Химията не ми е силна страна, но все пак знам какво може да се получи при наличието на ток, електролит и активен метал.
В руският форум съм виждал гръмнали радиатори, загазовани помещения, дори избити прозорци.
Ти кое от това което е писал човека не разбра? Няма радиатори, само подово и лира. И къде е писал глюкол? Най вероятно е с вода. Даже не е писал дали има буфер. Затова си мисля, че изначално си е така.
MamaMy - майстор
съб май 04, 2024 4:55 pmТрифон П.Трифонов написа:
Направил си го по трудният начин (също и скъп), поправил си го по неправилният.
Отоплителният свърши, та мога да броя 10 години с по един АО на радиатор. Седят си още и с пластмасовите тъпачки.
Две години четене не е малко. Само Иванов е самороден талант.
Мисля, че обрича потърпевшият на още страдания. Дано греша, а той да познае от първия път!
съб май 04, 2024 5:00 pmESPACE написа:
МамаМу, няма как да смуче въздух нещо надуто над атмосферното налягане, освен ако в засмукващата страна на помпата не пада под него.
В случая в тази тема е ясно че не е въздух, щом налягането се вдига. Става някаква електрохимична реакция и се отделя газ в системата. Ако b1shon, когато обезвъздушава лирата поднесе пламък от запалка сам ще се убеди.
Моята препоръка е за смяна на водата и после пълнене с добавяне на антифриз.
Не бях правил аз инсталацията. Наследих я и само и бях поддръжка. Разбирам, че при него проблема е друг, но ако ги махне сега ще премахне и бъдещия проблем. Аз разглобих всички свалени вентили и установих проблемните и слаби места. Имаше няколко с пробити поплавъци, два три бяха гъбясали (натрупали) котлен камък, останалите до един бяха пълни с мизерия. Ръжда, пясък и разни парченца от гарнитури, силикон и кълчища. Може би биха продължили да работят, но в една идеална система. С неръждаеми фитинги без черни тръби и чугунени радиатори.
Последна промяна от MamaMy на съб май 04, 2024 6:33 pm, променено общо 1 път.
bigdragon - майстор
шоп,
Не е химия, а биология.
При ниска концентрация на пропиленгликола в
разтвора започват ферментационни процеси,
подобни на тези в джибрите...
съб май 04, 2024 6:30 pmivanovbg написа:
съб май 04, 2024 6:14 pmшоп написа:
Тук наистина стана весело!
Топикстартера в заглавието и в първият си пост пише за проблем с въздух.

Не случайно в моето първо мнение под посата му написах ГАЗ.

Химията не ми е силна страна, но все пак знам какво може да се получи при наличието на ток, електролит и активен метал.
В руският форум съм виждал гръмнали радиатори, загазовани помещения, дори избити прозорци.
Ти кое от това което е писал човека не разбра? Няма радиатори, само подово и лира. И къде е писал глюкол? Най вероятно е с вода. Даже не е писал дали има буфер. Затова си мисля, че изначално си е така.
съб май 04, 2024 5:48 pmb1shon написа:
Системата е пълна с пропилен гликол в съотношение може би след всичките допълвания и източвания 1:15 или по-малко. Беше 1:10 в началото.
Абе Иванов, Аве Цезаре!!!

Мама, поддържал си куца отоплителна инсталация. Страдала е хронично от течове, постоянно допълвана, кипвана...
При добро изпълнение такива болежки липсват.
ivanovbg - майстор
Ааа, писал е. Ама десет към едно си е почти чиста вода и като чета изначално си е така, просто системата не е работила в работен режим. Буфер дали има?

За да не се завъждат микроби трябва поне веднъж месечно да се прави промивка със 60⁰С на топлоносителя за десетина минути.
Не е писал.........фърлям боба.......Няма.
Иванов, няма буфер.
С всяко следващо мнение доказваш, ако не родство, то поне сходство с чукча.
"Мисли малко", хахааааа!!!

пп. Евентуален буфер като "Газежектор/протектор" ли да го разглеждаме? Направление нужно ли е?
b1shon - помощник
Нямам буферен съд. Системата лови около 120-130 литра течност.
Наистина като обезвъздушавам има мирис на лошо, но мислех, че това е от течността вътре в системата.
Какво предлагате, за да реша проблема веднъж за винаги?
И изключвате ли варианта за дефектни автоматични обезвъздушители?
bigdragon - майстор
Ако живееш постоянно в жилището, карай на бистра водица.
Щом котела ти е на пелети, трябва да има режим на работа против замръзване.

Ако пълниш с пропиленгликол, спазвай инструкциите за разреждане. Не случайно
в таблиците не дават по-голямо разреждане от 1:3...

ПП Пропиленгликола е въглеводород, подобен на захарите.
Захарта (глюкозата) е консервант.
Например над 26% захарност на гроздето не започва ферментация.

Тема "Проблем с въздух в затворена система" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: