• 1
  • 2
Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
hidrazin - майстор
пон юни 22, 2020 1:46 pmtorbalan написа:
Прилича ми на BNC
:-D Още малко и ще сглобиш осцилоскоп...
Тази най-дясната букса дето пише COAXIAL е цифров изход за звук.
В нея влиза и обикновен чинч но е добре кабела да е коаксиален.
Този приемник няма RF модулатор.

Прикачен файл:
DIVA.jpg
DIVA.jpg (66.55 KиБ) Видяна 782 пъти

:partyman:
kozl - майстор
Повече прилича да е чинч и може би изкарва междинна честота към 5 МгХц, смес видео + звук, но на тритетона не видох таков вход.
Телевизори за:
тежкари - Сони тритона
WC - Акай
при карантина - Жи Вли Си
за кухни - Фурнай
при секс - Туйшиба
за пенсионери - Гол и Стар
Подкарах го веднъж, свързах го с чинчовете и излезе менюто на декодера, започна да търси канали, но нещо му стана и сега вече не излиза дори менюто. Сега ще търся друг декодер, че този явно е боклук, вързах го и към друг телевизор и не тръгва.
nikolovvd - майстор
За старите аналогови телевизори трябва да се подбира цифров приемник според входовете на телевизора.
За AV и скарт се ползват цифрови приемници с AV изходи, естествено с подходящия кабел.
Когото се включи приемника към телевизора трябва да се натисне бутона за аудио/видео (AV), за да излезе сигнала на екран.
Някой телевизори, когато са изключени от захранването на мрежата, при включване сканират входовете си и ако има включен източник на сигнал към AV входовете,
в случая цифровия приемник, на екрана се появява картина или меню (ако цифровия приемник се включва за първи път), или надпис "няма сигнал", ако не е включена антена или сигнала е слаб или няма покритие.
  • 1
  • 2

Тема "sony trinitron" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: