Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
Кумчо Вълчо - специалист
ср яну 18, 2006 12:10 pmflirtbg написа:
Климатика ми се развали и техниците ми казаха че трябва да си купя стабилизатор 220V 50Hz Някой може ли да ми каже каде мога да намеря тякъв. От доста време търся но немога да намеря

Излъгали са те. Иначе, добре че не си намерил стабилизатор, защото и с него щяха да те излъжат, а най-вече за пореден път да се набуташ. Нищо лично, просто си спомних, как навремето прабабата на баба ми казваше: "всеки човек заслужава съдбата си''. И е вярно, да знаеш.
iliya_i - майстор
съб фев 12, 2022 4:56 pmКумчо Вълчо написа:
ср яну 18, 2006 12:10 pmflirtbg написа:
Климатика ми се развали и техниците ми казаха че трябва да си купя стабилизатор 220V 50Hz Някой може ли да ми каже каде мога да намеря тякъв. От доста време търся но немога да намеря

Излъгали са те. Иначе, добре че не си намерил стабилизатор, защото и с него щяха да те излъжат, а най-вече за пореден път да се набуташ. Нищо лично, просто си спомних, как навремето прабабата на баба ми казваше: "всеки човек заслужава съдбата си''. И е вярно, да знаеш.
:lol: Куме, видя ли датите? Коментираш нещо от времето на прабабата на баба ти. :lol:
Кумчо Вълчо - специалист
А, то да бях само аз, ама аз поне по темата..... :lol:
krasi92 - майстор
Отговора ти не е по темата. В недалечно бъдеще 2022 година ел. енергията в цялата ни родина не излиза от стандарта за захранване на потребителите и е стабилно 230 волта. Е все още не сме осъществили контакт с извънземни форми на живот но тока ни е стабиуен. Това 180 е в далечното минало. :lol: :lol: :lol:
reingar-x - специалист
Колеги темата е актуална,още повече в по-малките населени места,доста техника си заминава,само заради нестабилно захранване.Относно набутването на пари ,на никой не му се дават пари за да си пази климатика или друга техника при условие,че разчитаме и плащаме на енергото!Преди време ходих в една къща за гости ,която беше проектирана с подобен стабилизатор,голям колкото бюро.И нямаше никакъв проблем с тока,за разлика от комшиите,на които мигаха лампи,оплакваха се от изгорели уреди.Всеки сам решава дали да ги прежали парите,дали да предпазно средство или за нов уред ,пък може и да извади късмет и машинката да устиска!
krasi92 - майстор
По колко го продават некачествения ток от енергото. Това е стока и за тия пари трябва да е качественна. Ако в магазина те излъжат на кантара подлежат на глоби. А с енергото ко праим.Повечето населени места са тотал щета с мрежата средно и ниско напрежение и трафа е смятан за консуматори през седемдесетте години. Е сега нещата са различни и тези мамещи ни търговци трябва да плащат глоби а не да инвестираш в стабилизатори. За още малко над цената на стабилизатор колкото гардероб си слагаш агрегат.
reingar-x - специалист
До като проблема се отнася само за селата ще е така,при мен проблема не е чак толкова често срещан,но все пак е дразнещ.За това ще търся решение да защитя поне най-податливата на дефекти техника.От това което проучих и прочетох разбрах,че от видовете стабилизатори за климатик стават тези със серво мотор и инверторните(които не можах да намеря в БГ).У нас има и 2-3 модела триак стабилизатори,но от прочетеното се оказа,че изходящото им напрежение е със различна синусуида и не са подходящи за климатици и техника с ел.двигатели.Остава да се примиря с този със сервомотора който издава звуци при работа и не е подходящ за стая която се спи.Другото е,,че са податливи на дефекти и не издържат много години в зависимост от натоварването,сигурно 4-5-6г.Другият вариант е да си внеса от Русия или другаде инверторен ,който е по-скъп но пък има всички екстри!И пак да помоля ако има колеги които да разбират от материята нека пишат!
Кумчо Вълчо - специалист
От Русия...., какво да кажа? Оттам хубава жена да си внесе човек, че колкото до технологиите не са кой-знае колко напреш с тях. За сметка на това обаче са весели хора от първия до последния. Иначе да, което го могат го могат, ей на цяла Америка да разсмееш....:

Тема "Стабилизатор за климатик" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: