• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 8
Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
petromaniq66 - специалист
Ти го каза! И въздушни има ама ще вършат работа в случая, колкото керамичен и Да стирофлексен е, но хидрата е прав да не слагаш български. Де що български филтри са напукани, гръмнали и цъфнали.
Hoвoceлckи - майстор
Не съм го очаквал от теб - да кажеш, че това е стирофлексен кондензатор .

Ето такъв е:
http://mladtehnik.com/index.php?route=p ... ct_id=3083
Ми този е над 30-годишен. "Ветеран от войните" :-D
Той хидрата си казва много неща ... често без да го питат. Когато питах ми прати усмивки. Не отричам знанията му! Не случайно изрових темата (която никой не пожела да ми подскаже тогава) взех предвид поста му с филтъра. Не разбирам надменността му.
sstefanov - майстор
Керамична ти е главата, както и на идиотите от "Млад техник"!
Кондензаторът е полиестерен (МКТ по новите означения).
Може да го разкостиш и ще разбереш, че не е керамичен. Едно време от такива си правех украси на елхата за Нова година.
Hoвoceлckи - майстор
Твойта глава пък е стирофлексна :-D
Очаквах, че ще кажеш МРТ ...
"По новите означения"... много стар кондензатор :wink:
sstefanov - майстор
Като няма какво да кажеш, а трябва да напишеш нещо, се получава така...
Надявам се, че правиш разлика между керамичен и пластмасов кондензатор. Даже и на външен вид се различават много.
Тая тема не беше ли Решена, пък и що да не бъде заключена, макар да пропадна идеята да е Закачена?!
Да се разглежда от докачливите, като градивно-критичен Спам, с аромат на пролетни цветя!
Hoвoceлckи - майстор
вт ное 22, 2022 9:52 pmsstefanov написа:
............
Аз кондензатора много добре си го знам, че е керамичен. Допуснах, че на снимката не изглежда най-естествено. Допуснах и че си се объркал да кажеш "стирофлексен". Нищо фрапиращо. Но да продължаваш с безсмисленото си упорство ... Ми давай, вярвайки си, че повечето потребители ще ти се вържат.
За мен темата е завършена в нужния вид, след като дописах първия си пост. Който има подобен проблем, ако прецени за разумно, ще пробва да си го реши по моя начин още след първия (втория) ми пост. Дал съм линк за филтъра препоръчан от (колегата на) хидразин, за който си предпочетé него. Някой любопитен може да изчете и цялата тема. Няма лошо, но едва ли няма да съжалява в края, че си е загубил времето. Е, аз няма как да чувствам вина за това. Смятам, че направих каквото трябва - споделих решението на проблема си. Нещо, за съжаление, което доста малко питащи го правят.
Защо продължавам да отговарям на някои нападки? Ами може би заради същото, заради което го правят нападащите ме - като няма модериране на иначе хубавия форум, да го затрием с ганьовската си простотия. А може би не обичам да "оставям магарето си в калта" ...
krasi92 - майстор
Аи ся. Козите бегаха и магаре ли купи :lol:
Hoвoceлckи - майстор
В кавички се слагат чужди мисли - цитати. В случая - българска поговорка. Цъкни тук да видиш примери за употребата й.
Принципно уважавам градивния спор. Също така мразя, опонирането без обосноваване. Та ти би ли обяснил какво ще рече "опущил си козите"? От къде идва този израз? Каква е аналогията със старанието ти да ме унижиш, че нещо не знам (без обаче да уточняваш какво точно)?
kozl - майстор
вт ное 22, 2022 8:46 pmpetromaniq66 написа:
Да стирофлексен е, но хидрата е прав да не слагаш български. Де що български филтри са напукани, гръмнали и цъфнали.
Аз явно требе да се образовам относно кондензаторите. Че не е керамичен съм сигурен, щото съм размотавал такива па имам към едно кило от оранжевите нашенско производство поне приеди 40 г.
Но тези със стойности от 220 до към 680 нанофарада ги привърших отдавна, че подменях с тях гасящи по разни уреди, предимно PIR-ове.
А по магазините какво се продава?
Още срещам български, но си мисля, че освен българскитите повечето са китайските :?

И все пак като има предложения като това не ползвайте български, моля за предложения какви да ползваме и откъде да намерим.
Защото аз съм мноо по-доволен от българските които имах и замених с тях некви явно китайски, които бяха си оригинално инсталирани в уредите.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 8

Тема "Монитори рестартират при включване на вентилатор в баня? / решено" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: