• 1
  • 2
Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
valeri56 - помощник
При наличието в ел.таблото Д.Т.З и ключ за бойлер /двуполюсен/ БИЕ ТОК на душа при "включен" и "изключен "ключ.Всичко е правилно свързано!
MamaMy - майстор
При свален бушон пак ли бие ток?
Пробвайте с фазомер.
valeri56 - помощник
ср сеп 27, 2023 5:17 pmMamaMy написа:
При свален бушон пак ли бие ток?
Пробвайте с фазомер.
valeri56 - помощник
ср сеп 27, 2023 5:26 pmvaleri56 написа:
ср сеп 27, 2023 5:17 pmMamaMy написа:
При свален бушон пак ли бие ток?
Пробвайте с фазомер.
Пак бие ,чак когато изключа главния бушон спира
Andri01 - майстор
Утечки от друга верига. Сваляй един по един предпазителите/ без да ги вдигаш/ и мери напрежението на душа. Така ще разбереш от къде идва утечката.
valeri56 - помощник
ср сеп 27, 2023 5:35 pmAndri01 написа:
Утечки от друга верига. Сваляй един по един предпазителите/ без да ги вдигаш/ и мери напрежението на душа. Така ще разбереш от къде идва утечката.
При свалени предпазители на бойлера, на готварската печка и на пералнята ефекта е съшият.Усеща се на ръката!
valeri56 - помощник
ср сеп 27, 2023 5:35 pmAndri01 написа:
Утечки от друга верига. Сваляй един по един предпазителите/ без да ги вдигаш/ и мери напрежението на душа. Така ще разбереш от къде идва утечката.
При свалени предпазители на бойлера, на готварската печка и на пералнята ефекта е съшият.Усеща се на ръката!
Andri01 - майстор
Това ли са всичките предпазители? Тръбопровода е метален,предполагам.
rulом - специалист
Винаги съм твърдял, че липсата на нула убива в банята, а не наличието на фаза !!!
Нулите са общи, по много са и ако са уплетени, връзката е лоша...да се прегледат всички нули от вход до бойлер!
ДТЗ трябва да изключи, ако не изключва или е дефектно, или инсталацията е трифазна и утечката(липсата на нула) е от друг уред на друга фаза!
Ако тръбопровода е метален, не се изключва и хлабава нула при най близкия комшия !
zz_stefanov - майстор
Търси проблема преди точката на разделяне на P и L или при съседите.
  • 1
  • 2

Тема "проблем с бойлер при наличието на Д.Т.З" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: