Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
ivanovbg - майстор
Същия транзистор работи и на центрофугата и си я управлява нормално.
hidrazin - майстор
вт яну 09, 2024 9:29 pmivanovbg написа:
Като си почнал с жокерите - кажи кой е процесора... Идеята е да прочета моя и да го налея в другия.
39079LFZV
Може да го налееш. Да го прочетеш - едва ли. Заключен е. :-D

Добре бе, тая пералня има КОДОВЕ ЗА ГРЕШКИ. Каква грешка ти дава?
Жокер - грешката се разбира по мигането на светодиодите.





:partyman:
ivanovbg - майстор
Мищо не мига, програмите си тръгват нормално. На празен барабан всичко е ок, но има ли дрехи няма сила да ги върти.
ivanovbg - майстор
От къде да намеря файла знаеш ли?

Ще пробвам да разменя платките с процесорите. Ако не е там проблема всичко трябва да тръгне нормално. Не рядко при колите се омазва флаша, та и тук може да е така.
Има ли елементи, които имат отношение към силата на мотора?
За елементи по платката питам и само питам, защото от електроника не разбирам.
hidrazin - майстор
ср яну 10, 2024 11:51 amivanovbg написа:
Мищо не мига, програмите си тръгват нормално. На празен барабан всичко е ок, но има ли дрехи няма сила да ги върти.
Проца задава някакви обороти на пералнята и ги чете през тахо-то дали са в норми за да ги регулира.
Та продължавам да си мисля че там някъде е заровено кучето.
Поне провери ли с осцилоскопа дали тахото дава някакви импулси към проца?
:partyman:
hidrazin - майстор
ср яну 10, 2024 11:59 amivanovbg написа:
От къде да намеря файла знаеш ли?

Ще пробвам да разменя платките с процесорите. Ако не е там проблема всичко трябва да тръгне нормално. Не рядко при колите се омазва флаша, та и тук може да е така.
Точно за твоя модел не.
Търси ТУК , ТУК , ПИТАЙ ТУК ... сигурно има и още места.
:partyman:
brum - майстор
Да се омаже EEPROM-а и само да обърка скоростта с която върти на бавни обороти е с вероятност клоняща към нула. Още повече, че като е празна пералнята уж нямало проблем.

Хващай осцилоскопа щом не искаш да сменяш кондензатори. Гледай какво отива към триака и какво има на изхода му. Ще видиш дали проблема е в силовата част или управлението. После пак стъпка по стъпка доде намериш точният кондензатор дето да смениш или студената спойка дето да презапоиш :) . Ако го прави винаги ще го намериш лесно. Ако го прави инцидентно ще се видиш в чудо.

И една моя история с пералня. Тая гад ако ѝ завърти помпата за източване на водата обратно не източваше нищо. И в един момент почна да върти на където си иска. Смених помпата и очаквано нямаше разлика.Турих тунинг с едно реле и таймер да рестартира помпата през 30 секунди, и после работи още маса години. Ако не се лъжа имаше и тема във форума. Та пералните може да са доста тегави за ремонти понякога.
ivanovbg - майстор
Преместих платката с процесора на другата платка и проблема си остана. Явно е в тази платка. Има доста смд кондензатори на нея. Като имам време ще разменя процесорите само. Тахото си работи коректно.
Ще купувам нова пералня явно, а тази на вилата и там ще я мъча.
hidrazin - майстор
Ти си е...ти и късметлията... :?
Сигурен ли си че основните платки са еднакви?
И зае...и SMD кондензаторите - по-скоро някой резистор или спойка/пътечка.
Няма да е от дъмп. Там е или-или. Просто няма да работи.
:partyman:
P.S. Е, то май и аз скоро ще съм за нова пералня.
Усещам на моята че лагерите "ромолят" а барабана е нерзглобяем.
Едва ли ще се хвана да го режа и то експресно щото е пълна с гащи и чорапи... :-D

Тема "Аристон ARMXXL125 не въртят бавните." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: