Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
ivanovbg - майстор
На практика си взел скъпи боклуци. При мен, при сина и при племенника навсякъде сложихме такива ключове. Никъде няма проблеми (над 30бр са, има и двойни и тройни на места ) и кондензаторите не сме слагали. Ключовете ги взех от алиекспрес по 7лв. Светят в синьо за изгасено и сменя на червено като ги запалиш.

Като съвет - тествай с обикновена лед крушка. Колко вата са плафоните?
cliffburton - специалист
вт фев 06, 2024 8:37 amkozl написа:
Направи проба по въпрос А, да не се окаже, че за присветването има и друга причина.
По въпрос А мисля че няма да присветват защото с предишните нормални ключове го нямаше този проблем. Но ако кажеш бих могъл да пробвам през уикенда.
cliffburton - специалист
вт фев 06, 2024 9:47 amivanovbg написа:
На практика си взел скъпи боклуци. При мен, при сина и при племенника навсякъде сложихме такива ключове. Никъде няма проблеми (над 30бр са, има и двойни и тройни на места ) и кондензаторите не сме слагали. Ключовете ги взех от алиекспрес по 7лв. Светят в синьо за изгасено и сменя на червено като ги запалиш.

Като съвет - тествай с обикновена лед крушка. Колко вата са плафоните?
В жилището ми в родният ми град също съм с такива от Алито но там са LED крушки и няма проблем с примигване. Изобщо никакъв проблем няма. Някой са само сензорни а някой са освен сензорни и с RF дистанционно и всико си бачка както каза и ти без да се налага да се слагат кондензатори.
Явно проблема е с панелите.
Макар че гледам сега някакви видеа в "Тубата" където демонстрират такъв проблем с LED крушки.
https://www.youtube.com/watch?v=zeHw4116HMg
Дано това че са на руски не те притеснява....
kozl - майстор
вт фев 06, 2024 9:47 amivanovbg написа:
На практика си взел скъпи боклуци. При мен, при сина и при племенника навсякъде сложихме такива ключове. Никъде няма проблеми (над 30бр са, има и двойни и тройни на места ) и кондензаторите не сме слагали. Ключовете ги взех от алиекспрес по 7лв. Светят в синьо за изгасено и сменя на червено като ги запалиш.

Като съвет - тествай с обикновена лед крушка. Колко вата са плафоните?
Не мога да се съглася, че основно причината е в ключовете. Те за да работят им е необходим ток в стенбай режим, който протича през осветителното тяло. Когато осв.тяло е с крушки НЖ (нажежаема жичка) всичко е ОК. Малкият ток през НЖ не може да доведе до присветване на НЖ. Обаче с LED-овете проблем.
Основният проблем е, че леда се "пали" с малък ток. При импулсните захранвания малък ток трупа заряд в кондензаторите им и при покачване на напрежение се получава разряд през LED-овете - осветителя присветва за кратко, докато отново се зареди кондензатор до разряд.

Обаче от захранванията за светодиодни ленти, които са минали през ръцете ми има и такива които не присветват при протичане на ток от глимлампа на ключ. Т.е. производителят е помислил за стенбай ток през осветителя. Но не съм запонмил кои бяха тези захранвания.
Лично моите не са такива. Ползвам ключ с глимлампа и съм добавил кондензатори в паралел на захранванията.

Контактора има ток на задържане към 15-20 милиампера. Тока на включване е по-голям, към 60 милиампера и предполагам, че контактора ще свърши работа. Действително не съм стигал до контактор, защото метода с кондензаторите е довел до търсения резултат.
ivanovbg - майстор
При нас всичко е лед - плафони всякакви,.някои са с дистанционно, други с микровълнови датчици на движение. Слагаш една лед лампа и ако мига или свети бледо значи ключа е проблем, ако не мига - плафона. Контактор много грубо, реленце е по добре ако ключа е проблемен.
cliffburton - специалист
Добре де възможно ли е проблема да е в панелите и техните захранващи блокове щом като както казах където съм с LED крушки нямам този проблем...???
iliya_i - майстор
вт фев 06, 2024 1:38 pmcliffburton написа:
Добре де възможно ли е проблема да е в панелите и техните захранващи блокове щом като както казах където съм с LED крушки нямам този проблем...???
Сензорните ключове имат един параметър: Минимален товар.
Разбрахме, че имаш крушки (някакви) и панели (някакви), че и ключове (накакви).
А НЯКАКВА конкретика за казване имаш ли?
kozl - майстор
вт фев 06, 2024 1:38 pmcliffburton написа:
Добре де възможно ли е проблема да е в панелите и техните захранващи блокове щом като както казах където съм с LED крушки нямам този проблем...???
Възможно е панелите ти да не са съобразени за работа с такива ключове, както и с ключове с лампа, които са от обикновените ключове, но за да им свети лампата (която е или глим лампа или светодиод) то трябва да протича ток през осветителя.
Ако осветителя не е съобразен за такъв ключ най-вероятния резултат е присветване, писах защо.
пет фев 02, 2024 3:39 pmcliffburton написа:
Сложих кондензатора от комплекта но не се оправи просто се увеличи интервала на примигване.
Явно производителят на ключовете е заложил кондензатора като е имал в предвид подобен ефект.
Или кондензатора е с изфирясал капацитет или не шунтира достатъчно и е необходим кондензатор с по-голям капацитет.
Предложих контактор вместо кондензатор с по-голям капацитет.
Ами пробвай с 2 кондензатора в паралел. Капацитета ако са изправни ще е двоен.

М-у другото имам реле за 220V, но то е близо до размерите на контактора и за това писах за контактор.
Ако има по-миниатурни релета за 220V, то вероятно и тока на задействане ще е по-малък и може релето да се окаже недостатъчно да реши проблема и да включи осветителя само с тока на стенбай режима.
ivanovbg - майстор
вт фев 06, 2024 1:38 pmcliffburton написа:
Добре де възможно ли е проблема да е в панелите и техните захранващи блокове щом като както казах където съм с LED крушки нямам този проблем...???
Мисля, че не е проблем да смениш панелите или захранванията с подобни като обясниш в магазина какъв им е проблема.
cliffburton - специалист
вт фев 06, 2024 2:02 pmiliya_i написа:
вт фев 06, 2024 1:38 pmcliffburton написа:
Добре де възможно ли е проблема да е в панелите и техните захранващи блокове щом като както казах където съм с LED крушки нямам този проблем...???
Сензорните ключове имат един параметър: Минимален товар.
Разбрахме, че имаш крушки (някакви) и панели (някакви), че и ключове (накакви).
А НЯКАКВА конкретика за казване имаш ли?
Конкретика

Панелите са китайски от български магазин - 15W, 220V, 1200lm, не димируеми

Ключовете са също китайски от Практикер. За тях качвам снимки.

Прикачен файл

senzoren-klyuch-modul-edinichen-deviatoren-1000w-popup-500-500.png

Прикачен файл

senzoren-klyuch-modul-edinichen-deviatoren-1000w-popup-1-500-500.jpg
senzoren-klyuch-modul-edinichen-deviatoren-1000w-popup-1-500-500.jpg (50.31 KиБ) Видяна 276 пъти

Тема "Сензорни ключове и мигащи LED лампи" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: