• 1
  • 2
Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
yanko78 - специалист
Сега се сетих, че приятел си прекарва кабел за същите цели. Той ми каза, че първо трябва да намеря проектант за да ми извади проект. При него трасето е 50 метра и е заложил по проект 5х10, за 15kW, предполагам заради дължината е 10кв.
При мен, таблото е буквално на гърба на гаража, трябва само една дупка да направя за да излезне от стената под/над или направо в таблото.
zz_stefanov - майстор
Смисленото е отделна трифазна партида за която се плаща. Отпускането е след обследване на възможностите, което се плаща.... .
След едно такова обследване в един наш комлекс се оказа, че трафото има капацитет само за 2 станции за които беше направено (не ме питай за мощности, вече съм ги забравил.). От там нагоре инвестиция в раширяване на трафопоста.
На друго такова място един набързо си осигури партида за една тесла.
Та побързай и се разшетай, че инвеститорите работят на минимума на мощностите.
fbr - майстор
Ама то ще дойде свободния пазар на електроенергия за бита, и ще се наложи да се плаща мрежова услуга за тази инсталирана мощност. Имаш-нямаш теслА, плащаш всеки месец по инсталираната мощност.
Jacomo - специалист
пон фев 12, 2024 6:32 pmfbr написа:
Ама то ще дойде свободния пазар на електроенергия за бита, и ще се наложи да се плаща мрежова услуга за тази инсталирана мощност. Имаш-нямаш теслА, плащаш всеки месец по инсталираната мощност.
Винаги може а се намали, ако поискаш и да си зареждаш на шуко.
radius - майстор
Я си пусни едни тръби за течен водород, мани ги тия кабеляци :wink: .
kozl - майстор
пон фев 12, 2024 5:15 pmyanko78 написа:
Сега се сетих, че приятел си прекарва кабел за същите цели. Той ми каза, че първо трябва да намеря проектант за да ми извади проект. При него трасето е 50 метра и е заложил по проект 5х10, за 15kW, предполагам заради дължината е 10кв.
При мен, таблото е буквално на гърба на гаража, трябва само една дупка да направя за да излезне от стената под/над или направо в таблото.
Проектанта започва от становище за присъединеване, така че:
Първо се подава формуляр за проучване в ЕРП и се заплаща такса към около 100 лв. за издаване на становище.
След това четеш становището за присъединяване, ама по-добре специалист да го чете и да ти обясни какво е необходимо.
  • 1
  • 2

Тема "Какъв кабел за зарядна станция?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: