Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
zz_stefanov - майстор
Имах някакви амперклещи дето уж мереха пусков ток, но нещо ми се губят.
mironcho - специалист
Малко със закъснение и проблема може и да е решен вече, но възможно ли е да има друга защита, която да събаря UPS-а - например вградено електронно ДТЗ?
mironcho - специалист
Трифоне, ако това е апостроф към мен - няма нужда. Много добре знам какво е, как работи и къде се ползва ДТЗ.
Не твърдя, че има или че трябва да има, а допускам, че производителя на UPS може да е сложил заек в шапката.
UPS работи и като инвертор- носиш си го на поляната, в едно с акумулатора и си сърфираш у форума.
При отпадане на захранването, при трипроводна инсталация с прекъсване и на нулата, ще работи ли вградена ДТЗ?

Може в майбаха да ми сложат машна за пуканки, но аз търся логика.
hidrazin - майстор
чет фев 29, 2024 7:34 pmmironcho написа:
Малко със закъснение и проблема може и да е решен вече, но възможно ли е да има друга защита, която да събаря UPS-а - например вградено електронно ДТЗ?
mironcho, това си е евтин, масов и зъл :-D китаец разпространявам под разни имена.
У нас се продава под името VITO SX1000VA -от Вито, ония от Хюстън (Хасково). Ето го - ЦЪЪЪК
В Русия същия се продава под името Gemix PSN-1000 - ЦЪЪЪК
Така че няма никакво вградено ДТЗ, няма и дявол... Ти ся за тези пари и вградено ДТЗ ли искаш?
А филтър за 3-ти, 9-ти, 15-ти и 21-ви хармоник дето са с нулева последователност не исакаш ли? :weedman:
:partyman:
P.S. Ще извиняваш ама спамера дето само се хили (щото няма какво да каже поради липса на каквито и да е знания) пак кацна...
ivanovbg - майстор
чет фев 29, 2024 7:34 pmmironcho написа:
Малко със закъснение и проблема може и да е решен вече, но възможно ли е да има друга защита, която да събаря UPS-а - например вградено електронно ДТЗ?
Няма закъснение, проблема е висящ. Пробвах без нула вече. Принципно юпиеса работи и като стабилизатор. Колко и да му влиза излиза 230. Пробвах и без стабилизация - все тая. Нямам схема на юпиеса, та затова се мотам и е топло и тока не гасне. Пробвах го на хладилника - 120 вата е и си държи на пусковия ток на компресора.
ivanovbg - майстор
чет фев 29, 2024 8:07 pmТрифон П.Трифонов написа:
UPS работи и като инвертор- носиш си го на поляната, в едно с акумулатора и си сърфираш у форума.
При отпадане на захранването, при трипроводна инсталация с прекъсване и на нулата, ще работи ли вградена ДТЗ?

Може в майбаха да ми сложат машна за пуканки, но аз търся логика.
С два кондензатора към третия проводник ДТЗ-то работи.
чет фев 29, 2024 8:39 pmivanovbg написа:
чет фев 29, 2024 8:07 pmТрифон П.Трифонов написа:
UPS работи и като инвертор- носиш си го на поляната, в едно с акумулатора и си сърфираш у форума.
При отпадане на захранването, при трипроводна инсталация с прекъсване и на нулата, ще работи ли вградена ДТЗ?

Може в майбаха да ми сложат машна за пуканки, но аз търся логика.
С два кондензатора към третия проводник ДТЗ-то работи.
Кой е 3тия проводник? Какви биха били евентуални негативи на подобна иновация?
Припоил си два кондензатора, някъде в китаеца и ти сработи ДТЗ?

Тема "Странно изключване на ЮПС от камина" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: