• 1
  • 22
  • 23
  • 24
  • 25
  • 26
  • 89
Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
rijata - напреднал
Здравейте на всички, следя темата от доста време и попивам, но на човек който си търси да направи такова осветление и започне с темате до 5-6 страница вече ще се е объркал :). Та молбата ми е да се обобщи общо взето най-важните формули и схеми до които стигнахте (за коетоп съм много благодарен), защото с ток при това 220в шега не бива я някой направи нещо попогрешка и .... Аз бих обобщил но няма да мога да се изразя като хората и да ме разбере някой то едвам аз се разбирам,:-D ако може някой или няколко човека да напишат от самото започване на процедурата как да си изчислим, колко свд, с какъв цвят, как да ги вържем, защо са ни кондензатори резистори защо избираме тези стойности. Абе общо взето да се хване и опише в 1 -2 поста цялата сметкаджийска работа. Благодаря ви. :) Поздрави много сте луди всичките :) :-D
nichevo - напреднал
Колеги,
а от къде в София купувате мощни светодиоди ?
mitcd - специалист
Всичката тая работа е занаятчийска и не професионална ! Защото по тоя начин не се осветява добре и е дразнещо осветление.Особено ако е със много на брой и малки светодиоди.По добре да е с един или най много три,но много мощни светодиоди с подходяща светлина и нещо което да разсейва светлината равномерно.Има такива фабрични ,но и те имат недостатък – все още са МНОГО СКЪПИ ! Не мога да разбера производителите на крушки ,какво се въртят че не разработват тая технология.Дано сега като забранят крушките с нажежаема жичка и като почнат да гърмят не пасващи на полилеите и грозно стоящи енерго спестяващите крушки.Да почнат да се внасят LED лампи.И се чудя на нашите заспали български фирми ,как една не се сети да внася диоди от Китай и да прави от новите лампи.За тяхната икономия и другите преимущества няма да говорим.
hygro - майстор
mitcd написа:
И се чудя на нашите заспали български фирми ,как една не се сети да внася диоди от Китай и да прави от новите лампи.
Някои са се сетили, но технологията не е узряла да замени класическото осветление. Липсата на пазар възпрепятства производствата в количества, които да доближат цената на канделата до масово акцептируеми граници. За да има масов пазар, трябват източници с поне 100cd, а досега този проблем си остава висящ. Най-доброто постижение е на Osram - 30cd, но цената е далеч от разумното, да не говорим, ако вземем три броя. По света се правят светодиоди с живот дори над 100000 часа, но мощните модели работят максимум до 50000 (под 6 години), което поставя доста строги граници за изплащането на инвестицията. Евтините китайски работят... колкото могат :)

Четох за няколко започнати проекта за LED осветление, в частност за улично осветление, но лястовица пролет не прави. Предполагам до няколко години светодиодното осветление ще почне да превзема територии - днес все още е рано.
profesora888 - помощник
Някои наистина са се сетили и както се вижда са доста напред с материала.http://www.octa-light.com
Аз доколкото знам най-добри в това са японците и американците.Но все пак браво!
mitcd - специалист
Дано е вярно !

Прикачен файл

LED.jpg
LED.jpg (113.43 KиБ) Видяна 6647 пъти
rulom - модератор
Дано само ЧЕЗ и ЕОН не изкупят цялото производство, или патента :-D
lz1wvm - специалист
Дали тази светлина е приятна за окото,някой има ли впечатления как се чете,как се работи на тази светлина.Дали е въпрос на свикване на окото със светлината(навремето ми беше трудно с луминисцентната).Лесно се свиква от свещ на лампа,но обратното е трудно.Ако някой го е пробвал нека сподели.
Поздрави
emil_v r - майстор
LZ1 , не разбирам от светодиоди , но мисля че излъчват в тесен честотен спектър .
Дали не и на една честота ? Окото е създадено за широк спектър и вероятно ще се уморява.

Никой няма да ни пита каква лампа искаме , нито да се грижи , освен за печалбите .
Кокошката носачка и трябва лампа само колкото да вижда да яде.
Според мен който издържи на Г.М. храни , на нитратните зеленчуци(който не яде-неще да порасте :-D ) и пушека
ще издържи и на това осветление .

Сичко е предвидено да издържиш до 60г. , до пенсия и после не си рентабилен :wink:
Ще видиш, системите почват да гърмят една по една , заместват се с хапчета иии чао .
Който орган може да се вземе 2-ра употреба идеал Петров . :)
lz1wvm - специалист
Лампите с нажежаема жичка имат голяма инертност на послесветене,докато при светодиодите не е така.Но това е само един от няколкото недостатъка на светодиодите.А доколкото по долните написани редове съм напълно съгласен с тази концепция.
Поздрави
  • 1
  • 22
  • 23
  • 24
  • 25
  • 26
  • 89

Тема "Осветление със светодиоди" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: