Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
ProE - напреднал
Здравейте,
Понеже тези дни искам да си полагам кабели за интернет и TV в стените на целия апартамент моля за препоръки на модели и видове кабели. Смятам да ги сложа заедно в гофре D16 или D20, но предполагам, че ако се наложи много трудно ще се подменят поради многото чупки, затова ми се ще да сложа нещо по-качествено.
В. Петров - специалист
Почти сигурно е, че след някоя година ще ти се наложи да ги подменяш. С оптични.
ProE - напреднал
За оптични ще му мисля когато му дойде времето :). Тогава може би ще се мъча да ги изтеглям, но аз се интересувам сега какви кабели да положа.
Iliev Labs - специалист
Полагай гофрето внимателно, по-добре по-широкото, без остри завой. Слагай разклонителни кутий по-често. Нали това е идеята на гофрето - да се подменят лесно кабелите.
След това слагай каквито кабели ти трябват сега. Няма нужда да се презастраховаш, технологийте се сменят често.
detelin - специалист
има една фирма гамакабел се казва ползваи неините продукти иначе рискуваш да си вземеш евтин кабел за тв. които се къса като пластелин и слагаи по често сплитери за по лесно прокарване на кабела и в гуфрета задалжително
stefan_gb - специалист
ProE според мен първо помисли с какъв вид връзка ще е интернета ти , а за кабелите към ТВ-то пак трябва да си малко по наясно какво искаш :-D. Помисли какъв тип ТВ ще сложиш и какви сигнали ще постъпват към него ( съответно и от какви устроиства). Също трябва да си наясно какви са възможните макс. дължини на по специялните видове кабели за тези връзки от нещо си към ТВ-то. Обмисли хубаво разположението на телевизора и другите устроиства за да нямаш проблеми след това и чак тогава мисли за кабелите......
rusev - специалист
За какво ти е кабел за интернет? Слагаш един безжичен рутер и си готов, ще имаш нет и в градинката пред блока. :)
ProE - напреднал
Рутер ще си сложа, но така или иначе ще прокарвам кабели за телевизия и за това съм решил до тях да пусна и по един за нет. Но се интересувам от различните видове кабели кои да използвам.
Spokoiniq - майстор
Някой ако има идея видеосендер как точно предава видеосигнала, в смисъл дали може да предаде цялото инфо по кабела и на приемника да се върже тунера примерно, това би елиминирало нуждата от кабели.
Elemental, мнение?

Тема "Препоръка за кабели за интернет и TV" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: