Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
Здравейте всички. Искам сам да си направя една машинка, която да реже мрамор, гранит, гранитогрес и др. , но от електротехника не разбирам нищо. Електромотор с мощност 1,1 киловата добър ли е за тази работа? И оборотите 1500 или 3000 да са? Благодаря предварително.
skrijo - специалист
Мисля ,че става този мотор :?
blv - специалист
Отиди до някои магазин и виж какви слагат в заводите, мисля няма да сбъркаш. Успех :o
Милен - майстор
Първо се огледай за готова машина, да не се окаже, че след като я напваиш ти е излезнала по скъпа от купена от магазина. Сега китайците работят почти за без пари :) което донякъде обезмисля подобни начинания.
Благодаря ви, но аз искам да я направя малко специална, а такава не се продава. Иначе с радост бих я купил, да избегна излишни главоболия. Колегата SKRIJO е на мнение че мотор 1,1 става , но с какви обороти да бъде? Продават 1500 и 3000 оборота.
lubomirlz - специалист
Режещите машини обикновенно са високооборотни, така че 3000 об./мин.
vekarata - специалист
Моята машина която предлагам за продажба в форума е 1500W,3000 оборота в минута.Реже без проблем 3 сантиметра мрамор и 3 сантиметра гранит.На такава дебелина рязах за тераси.
skrijo - специалист
Вземи си мотора с 3000 оборота :wink:
mldm - специалист
Вземи си мотор 1.5 KW на 2800 оборот за да се запасиш с мощноста .1.1 ми се струва слабичък за тази цел .Заводските машини са с мощност над 1000 вата.

Тема "какъв електромотор да купя" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: