Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
velsi - Почетен майстор
Милене, тази схема за мойто CO дали ще стане? Демек на ниско напрежение ще работи ли?
velsi - Почетен майстор
Е, що ми се смееш? Аз ако ми стигаха познанията щях да пробвам, а не да питам.
mirk - майстор
Питай ELEMENTAL колко трябва да са съпротивленията за твоето напрежение, аз не знам.
velsi - Почетен майстор
Ок. Аз много разчитах на неговото мнение, но той така и не се появи в моята тема.
k r u m - специалист
Ама казвам ви че правих номера с нов ключ и не ми хареса вие пак искате да набутате човека 15 лв грешна пара :x
velsi - Почетен майстор
Аз имах една таква елтоска дрелка, която не подлежеше много на регулиране. Навремето, преди още да се появят дрелки с вградено регулиране, по магазините се появиха такива външни регулатори. Регулираше, обаче работеше нестабилно, а като я понатовариш в този регулатор все гореше нещо. Имам регулатор от малък ъглошлайф на Спарки, 850 вата. Веднъж реших да пробвам с него. Дрелката дори не завъртя! Дори си помислих, че и в него нещо е изгоряло, но после го пробвах с ъглошлайфа и работи. Та има нещо особено в тези старите дрелки, но не знам точно какво е.
gogo1113 - специалист
Машините с оригинално регулиране на оборотите също не ги намаляват до нула. Минималните са около 50 об/мин.
Minkov - специалист
velsi написа:
Милене, тази схема за мойто CO дали ще стане? Демек на ниско напрежение ще работи ли?
Ще работи, но в зависимост от захранващото напрежение трябва да понамалиш R1.
Добре е също така да избягваш работа на мотора в областта на най-ниските обороти, защото при натоварване ще работи на тласъци. За да намалиш тласъците, подбери електролитен кондензатор (с "+" към R1) 1 до 10 мкф/25V, паралелно на потенциометъра R1.
caribi - специалист
Схемата ще стане ли да се регулират оборотите на асинхронен двигател 220 волта, 500вата, 2800 оборота ? За схемата на mirk става въпрос :)

Тема "Регулиране обороти на бормашина" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: