Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
valentino76bs - майстор
ARTU написа:
Принципно регулатора го държа между MED и MAX, тъй като хладилника винаги е пълен, а фризера зареден :) Нямам ЕЛВА ама имам един 4 киловатов радиатор, само дето ще ми е зор да го кача от мазето :)
Хладилника зимата трябва да е на по голяма, а лятото на по малка степан ,така казват хладилните техници.Имаш някъде поблем ама по добре е някой който е по в час и има инструмент/уред да го види тъй на сляпо ще се туткаш.
hladnia - специалист
valentino76bs написа:

Хладилника зимата трябва да е на по голяма, а лятото на по малка степан ,така казват хладилните техници.Имаш някъде поблем ама по добре е някой който е по в час и има инструмент/уред да го види тъй на сляпо ще се туткаш.

Прикачен файл

Изобр004.jpg
Изобр004.jpg (90.45 KиБ) Видяна 4208 пъти
ARTU - специалист
Интересно, не знаех! По пътя на логиката ми се струваше, че лятото навън е по-горещо, поради което хладилника трябва да охлажда повече... и затова увеличавах. А зимата - намалях. :?
baretata_7_62 - специалист
Логично е, ще се товари по малко компресора през лятото. Но защо пък зимата да е на по висока степен?
blv - специалист
Бих проверил компресора на хладилника, ако предпазителя е крива B, е възможно случващото се. Може да си купиш един предпазител 63А/крива C и да викнеш енергото да го сменят.
hladnia - специалист
baretata_7_62 написа:
Но защо пък зимата да е на по висока степен?
Ето тук бе дискутирано
viewtopic.php?f=11&t=31254
baretata_7_62 - специалист
Да, горе долу схванах идеята. А на колегата със късото съединени, ми се струва, че проблема му е в компресора, койото като го узори на макс лятото, от прегряването и температурните разширения, някаде в ротора на двигателия или на друго место, може да прескача изкра която да дава късото съединение. Некво дребно дефектче, което при претоварване се проявява, + пълен хладилни + макс на термостата :) Мнението ми е като на НЕ специялист, и не се ангажирам да е вярно. Просто предположение.
ARTU - специалист
И аз стигнах до подобно предположение - че нещо се затормозява в топлото и дава късо. Въпреки, че все още не разбирам защо изключва стълбищния предпазител (63А), а не този на съответния токов кръг, който е 25А.
hladnia - специалист
ARTU написа:
Сложиха 63А. След 30 мин изключи и той.
По някое време припука и автоматичния предпазител падне.
Дайте ми някаква идея дали не съм сгрешил нещо и какъв може да е проблема?
За да изключи 63А НЕ Е от работата на компресора .
Най вероятно от оливане на някоя кабелна връзка или реле от кондензната вода.
А тока и водата не се обичат ,огледай за почерняли проводници, реле .
Тани - модератор
За да изключва изправен предпазител 63А при положение , че след него има 25 амперов причината най-вероятно се крие помежду им! Направи и теста който ти предложих? Не отнема време и средства , но ще можеш да зачеркнеш или потвърдиш една от причините!

Тема "Проблем с късо и хладилник" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: