Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
valeto920911 - напреднал
Някой има ли схема за филтър за бас.Моля ако някои има да ми е даде благодара предварително:)
valentino76bs - майстор
valeto920911 написа:
Някой има ли схема за филтър за бас.Моля ако някои има да ми е даде благодара предварително:)
писах ти нещо....
valeto920911 - напреднал
Да сам по точен трябва ми филтър за 12" говорител около 100 вата е на 4 ома.Да е активен на 12 волта за кола ще е.
valentin112 - специалист
valeto920911 написа:
Да сам по точен трябва ми филтър за 12" говорител около 100 вата е на 4 ома.Да е активен на 12 волта за кола ще е.
няма активен говорител на 12 волта , уточни си въпроса [-X
Gadnyara - специалист
http://www.ljclub.net/mod/temi_komentari/filtri2.htm
Ето пасивен филтър, гледайте нискочестотната част.
А ако изясните постановката и заданието, ще се предложи, може би по-правилно решение...
sstefanov - майстор
Няма и универсални филтри. Всеки се изчислява според конкретната схема и говорител.
vvventsi - специалист
Филтъра за бас представлява бобина вързана последователно на високоговорителя,но вече зависи от теб да кажеш от колко херца искаш да реже филтъра!Но ако не ти се занимава да навиваш бобина ,има готови филтри който се продават!
valeto920911 - напреднал
Колеги мерси за отговорите.Направих си филтър за бас.Сега ми се трябва и четири филтъра за висока честота,някъде за около мах 40 вата.
vvventsi - специалист
valeto920911 написа:
Колеги мерси за отговорите.Направих си филтър за бас.Сега ми се трябва и четири филтъра за висока честота,някъде за около мах 40 вата.
Слагай кондензатори, ама да Не са електролитни,а да са сухи Не полярни !.Вече сам си прецени какъв капацитет да избереш зависимост как ти хареса звученето,започни от възможно най малкия капацитет-най високите честоти ,постепенно го увеличавай капацитета като по този начин смъкваш честотата и го остави така като ти хареса,само не им подавай прекалено ниски честоти,да не ги издъниш!
valeto920911 - напреднал
Колега кажи поне от някаква стойност да почна.И как да вързвам кондензаторите.Мерси предварително...:)

Тема "филтър за бас" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: