• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 8
Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
lyubohar - майстор
Тани написа:
Смятам , че повечето от писалите тук не са ползвали енергоспестяващи крушки! Цената на тези на Филипс са под 3 лв! Имам една , която е на външната стена на къщата и "я ползвам нощно време" , ще рече , че когато се сещам я изключвам през дена , но в 50 % от случаите си свети като в момента :lol: . Ами къщата я взех преди 3 години и това ми е третата крушка - а я пече слънце и понякога дори я вали дъжд ако има вятър. "Крушките" са NVC, но и от филипса съм доволен. Преди си взимах някакво по 2 лв и не караха дори колкото обикновена крушка. Но въпреки предимствата, не одобрявам насилственото им налагане!
Не смятайте.
Вероятно съм ползвал енергоспестяващи крушки от преди и да сте чували за такива.
Първо почнах да ги купувам от чужбина.Тук нямаше.
След това пуснаха в България"Осрам".Бяха много скъпи.
Те изкарваха някой и друг месец.
Тези които в момента се продават по магазините,ако са под 10-12лв.не изкарват и толкова.
За мен предимствата са за произведителите,не за потребителите.
Тани - модератор
Искаш да ме изкараш лъжец ли? Предполагам , че има и други "лъжци" да ме подкрепят , че сравнително евтини - под 5лв. лампи изкарват по година! Ако си ги закачил на някой пир датчик който да ги включва няколко десетки пъти на ден, може и месец да не изкарат. Ако искаш мога да ти снимам лампата отвън в какво състояние е - едва ли ще може да кажеш че е на няколко месеца!

За съжаление обаче, за останалите неща си прав - и за конспирацията и за повечето печалби за производителите. Също така има много неспоменати недостатъци на тези крушки! За определени приложения стават , но не могат пълноценно да заменят ЛНЖ
lz1tar - специалист
Явно не сте чели най-новите щуротии-енергоспестяващите ламби са много вредни понеже имат генератор и той генерира на някаква честота и тези вълни са "много вредни"-истината е че,големите в бранша от 2018г.минават на ЛЕД осветление.Братски Китай ще си произвежда ЛНЖ и няма да им пука от евродирективи.

Тани купувал съм китайски енергоспестяващи по 1,50лв. и са карали по 3години без въобще да се гасят,имало и такива които карат по 2-3 дни
vvventsi - специалист
Пурите, (нормалните луминесцентни лампи със дросел и стартер )са много по издръжливи от събратята си компактни луминесцентни лампи (енегоспестяващи), във кухнята имам осрам 54W работи с два дросела в паралел по 40W със сериен ключ и вече си свети 10г.И спектъра на светене е много по добър от енергоспестяващите лампи!
Neno Er - специалист
vvventsi написа:
Пурите, (нормалните луминесцентни лампи със дросел и стартер )са много по издръжливи от събратята си компактни луминесцентни лампи (енегоспестяващи), във кухнята имам осрам 54W работи с два дросела в паралел по 40W със сериен ключ и вече си свети 10г.И спектъра на светене е много по добър от енергоспестяващите лампи!
ИзображениеВ мазето си над работната маса имам една не помня от колко години. Напоследък малко трудно, но все още "пали".
Тани - модератор
Все си мисля , че не е невъзможно и "енергоспестяващите" да са с по-дълъг живот с минимална разлика в цената , но производителите нямат полза от това. Също както са намалили живота на ЛНЖ умишлено. Каквото и да приказвате за краткия им живот - това не е недостатък на технологията . Има обикновена крушка , която свети непрестанно вече над 100 години и още не е изгоряла!
vvventsi - специалист
Тани написа:
Все си мисля , че не е невъзможно и "енергоспестяващите" да са с по-дълъг живот с минимална разлика в цената , но производителите нямат полза от това. Също както са намалили живота на ЛНЖ умишлено. Каквото и да приказвате за краткия им живот - това не е недостатък на технологията . Има обикновена крушка , която свети непрестанно вече над 100 години и още не е изгоряла!
Прав си за това ,умишлено им скасяват живота!
hidrazin - майстор
Спектъра му е майката:
Изображение
Вярно, ЛНЖ повече топлят отколкото светят но имат плавен и равномерен спектър. Интересното е при светодиодите.
Трябва им само малко зелено и ще станат много добри. вярвам, че отдавна се работи по въпроса.
Иначе за енергоспестяващите не мога да кажа нищо хубаво. Гаден спектър, кратък живот, висока цена.
Освен това излъчват не само във видимия спектър, но и в радиочестотния. Преди време бях слагал линк в един форум за
тестове на енергоспестяващи в един руски институт със спектрален анализатор, ама не мога да се сетя де съм
дянал линка.
:partyman:
vvventsi - специалист
Като стана въпрос за светодиоди си мисля вместо да се осветяваме с един светодиод дето свети бяло ,ако сложим три светодиода един червен един зелен и един син ,за да получим бяло спектъра на светлината няма ли да стане равномерен?!
Тани - модератор
Е то това нали вече е направено и е по магазините :wink: Всеки може да си го купи! Но наистина е любопитно кое е по-добрия вариант?
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 8

Тема "Обикновените електрически крушки" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: