Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
gogo7777 - майстор
Звъннах и в сервиза, предположиха проблем с тока, или да съм бил мн. голям карък.
А ти е....ба ли им майк....ата на Елдом инвест. Проблем с тока :shock: . Дали нямаш 380 на една жица :-D . Смени магазина и направи рекламация на последния нагревател :supz:
stoian64 - специалист
Ако водосъдържателят е хром-никелов използвай нагревател с медни тръби.Около 14 лв. Наггревателите,които не са с такива тръби се пробиват ускорено при бойлери с хром-никелови водосъдържатели,поради електрокорозия.Успех!
Todor - специалист
Напрежението е 221-222 V, a водосъдържателя емайлиран. Имам познати с такива бойлери и нямат проблем поне докато са в гаранция. Ще сменя нагревателя отново.
Мерси за съветите!
gogo7777 - майстор
поне докато са в гаранция
Е това изчерпва темата :? Икономиката на това се крепи :-D
hidrazin - майстор
Да, като при по-новите коли. Екип от 10 души я конструира и после екип от 30 души променя проекта така,
че да се счупи безвъзвратно и безопасно след примерно седем години.
Намери си свестен нагревател.
:partyman:
krasigogo - специалист
Ако има протектор, погледни дали е свързан с кабел към маса.
Другото което е възможно е да ти се натрупва варовик, но за месец, два да изгаря означава да имаш прекалено много варовик.

Да помисля на глас /текст.
От пренапрежение, при наличие на вода не би трябвало да изгаря. От малко ток - също.
Ако не работи терморелето, ще изключи защитата и пак няма да изгори.
Ако не бачкат и двете, сега щеше да търсиш строители да замажат взрива.
Ако не го пълниш с вода, ще изгаря, но няма да има и топла вода и пак в един момент ако се намокри, стигаш до бригадата строители.
Остава да си карък, дет купува само калпави реотани. Малко е вероятно, но знае ли човек....
Todor - специалист
Така днес се наканих да сменя нагревателя отново, че от утре топлофикация няма да подава топла вода за няколко дена. След смяната пак ми пада ДТЗ. Установих, че последния е здрав 16-17 ома му е съпротивлението толкова е и на новия. Как да разбера къде ми е утечката? На тоя токов кръг имам и пералня с която нямам проблем, но пусна ли бойлера веднага сработва защитата. :?
Junak - майстор
Ми най-вероятно самия нов нагревател. Ще ти трябва мегер да му видиш изолацията колко е.
ivanovbg - майстор
Todor написа:
Така днес се наканих да сменя нагревателя отново, че от утре топлофикация няма да подава топла вода за няколко дена. След смяната пак ми пада ДТЗ. Установих, че последния е здрав 16-17 ома му е съпротивлението толкова е и на новия. Как да разбера къде ми е утечката? На тоя токов кръг имам и пералня с която нямам проблем, но пусна ли бойлера веднага сработва защитата. :?
Откачаш нагревателя и ако пак изключва търси проблема другаде. Ако ли не закачаш само единия край и пак пробваш.
gogo7777 - майстор
Преди да монтираш нагревателя, мериш ли го с мултицет дали има утечка към корпус (външната обвивка на нагревателя). Ако е ОК, след това темперираш ли го или го пускаш веднага на макс? Нов закрит нагревател винаги се темперира (суши), за да се отпусне кантала в пясъка постепенно. Включва се за 4-5 секунди и се гаси. След 5 мин. повтаряш упражнението за 10-ина сек.. Така 3-4 пъти като увеличаваш времето на включено състояние. Чак тогава го пускай на макс.

Нагреватели има бол на пазара от 8 до 30 лева (че и повече). Пълно е с ментаци. Като купуваш все от Елдом и горят бързо, рекламираш ли ги ми? Дефектни партити е забранено да се пускат на пазара.

Тема "През месец ми гори нагреватля на бойлера." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: