• 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
branko_d - специалист
lz1tar написа:
Стига щуротии,осветлението в старите модели е 36V AC,новите мисля, че са на 12 волта право
прав си, новите са с 12
fikata - майстор
Другарю Технически Директор,
Това не се изписва с главни букви.Така искате да го пишат вашите подчинени,за да гъделичкат вашето его. Технически директор е административна длъжност и такава професия няма.Това изписване е признак на ниска правописна грамотност/ това по повод Вашата квалификация за
Въпрос на НИСКО възпитание, каквото навярно е твоето
/
Даже и "Технически Директор на най-солемия в СВЕТА производител на асансьори и ескалатори"?!?! трябва да знае,че този висок пост е временен и не е признание на висша степен на професионализъм.
Съобразявайте се,че тук е форум "Направи си сам" и че потребителите са хора, а не директори.
Хора,които търсят съвет да решат сами някакъв технически проблем и други които се опитват да им помогнат.
Др.Технически Директор на най Световната фирма за асансьори прочететете отначало темата тук озаглавена :
Енергоспестяваща крушка в асансьор!

Опитът,който имам, знанието ми и възпитанието ми позволяват да дам съвет за "подмяна на светлоизточник в кабината на пътнически асанансьор с по икономичен при същото напрежение".
И това без да плаша хората,които могат сами да го направят,че с това ще нарушат с правилници и наредби за повдигателни съоръжения - пътнически асансьори, вместо да се молят на мародери и алчни кожодери, каквито са обикновено тези от мафията за поддържане на пътническите асансьори.
branko_d - специалист
Първо искам да ти кажа, че живея в днешно време и не приемам обръщението другарю.
Второ може да те шокирам, но директорите са хора или имаш някакъв проблем с това или може би комплекси за неуспешна реализация?
Предполагам, че въобще си няма представа първо колко временен е поста ми /както дори и аз самия незная/, а пък на какво е признание въобще няма как да знаеш, защото нито знаеш как съм стигнал до този пост, нито знаеш какво седи зад него.
Виждам, че пак си правил някакви заключения което пак говори за нивото на възпитание.
Да прав сте като казвате,че си галя егото, но не с мойте подчинение, а с такива като теб дето правят заключения без да познават човека. Ти си форумен герой който си вади някакви генерални изводи за човек който непознава, само защото той говори за живот,а не за пари.
Предполагам, че си много добър в това как се изписва длъжностите, веднага ще уведомя, нашия HR на групата да си вземе бележка.
За какво се ползва форума много добре знам, но предпочитам да му дам някакъв съвет за неговата безопасност, ако искаш дори наречи да го уплаша,независимо дали ме послуша или не, но после да не чета за това по вестниците. Твърде често чета за злополуки от нелеп характер за да подмина нещо такова.
Виждам, че си много наясно с поддръжката на асансьорна уредба и от мафията (погледни в речника значението на думата), сигурно работиш или си работил в този бранш. А за някой който е поне малко наясно с поддръжка и инсталация на асансьорни уредби би му станало ясно нивото на "опита и знанието ти", за възпитанието аз отдавна казах какво искам да кажа.
svetliopi44 - Чирак...
branko_d :partyman: Даваите го по-ведро ...
fikata е един от многото помагащи в този форум, не съм му адвокат. :)
Във всяка тема почти има лични нападки което не води до нищо градивно.
Моите уважения и към двамата, вярвам че има какво да се научи от вас, а и да сте полезни със съвети на много хора.
:partyman:
fikata - майстор
svetliopi44 :partyman: =D>
Прав си абсолютно.Тук е технически форум и участниците в него се оценяват по съветите,които дават, а не по длъжността,която заемат и я размахват. Всеки трябва да опита да помогне според опита и знанията си.Доколко успява е друг въпрос.
Безсмислено е за един елементарен въпрос като "подмяна на по икономичен светлоизточник на същото напрежение в кабината на асансансьора" като аргумент за съвета да изтъкваш длъжността,която заемаш в момента.
Защото пък представете си,че друг технически директор на фирма,която има лиценз за собствена поддръжка на товарни и пътнически асансъори може да каже нещо по въпроса в този форум.
Иначе длъжността технически директор звучи гордо.Това предполага най малко обща техническа култура извън тясната ти специалност и е комично в този форум да питаш:
а по какво се съди моноблока да бъде с вертикално или хоризонтално оттичане?
Извинявам се за разводняването на темата. :prayer:
branko_d - специалист
сега разбрах мъчат те КОМПЛЕКСИ, щом си правил разследване само това мога да кажа.
Надявам се, че някога ще го превъзмогнеш.

Каквото искам да кажа по темата го казах.
Дано тук хората с лицензи, който говорят за "роменя с нищо ел.схема за управление и безопасност на съоръжението пътнически асансьор" могат да помогнат и да му кажат коя е тази схема, че да не я пипа.
darken_nz - специалист
Хах, в нашия край колко хора си сменят лампите в Асансьора, на стълбището и къде ли не.....
Няма умрели. :wink:
А лично мое мнение е, че, ако тази поддръжка беше адекватна лампите щяха вече да са подменени с икономични и съответните мерки против кражба да бъдат взети.
Хората имат финансови затруднения и никой не може да ги вини.
Иначе аз познавам едно инженерче, което поддържа и обновява доста неща в блока на един приятел от детските години и да Ви кажа честно се справя добре.
Junak - майстор
darken_nz написа:
Иначе аз познавам едно инженерче, което поддържа и обновява доста неща в блока на един приятел от детските години и да Ви кажа честно се справя добре.
Аааа, ако не е Технически Директор - не може :-D
branko_d - специалист
darken_nz написа:
Хах, в нашия край колко хора си сменят лампите в Асансьора, на стълбището и къде ли не.....
Няма умрели. :wink:
А лично мое мнение е, че, ако тази поддръжка беше адекватна лампите щяха вече да са подменени с икономични и съответните мерки против кражба да бъдат взети.
Хората имат финансови затруднения и никой не може да ги вини.
Иначе аз познавам едно инженерче, което поддържа и обновява доста неща в блока на един приятел от детските години и да Ви кажа честно се справя добре.
Абсолютно съм съгласен, че ако поддръжката е била на ниво отдавна би трябвало да се предлдожи решение на този проблем. Лично моя гледна точка е, че так проблем носи разход и на двете страни или поне е при нас е така.
Що се отнасе до твоя познат сигурен съм, че има много други хора които правят това, аз също до преди няколко години. За съжаление много неща прочетох и на много неща станах свидетел и за това си позволих този коментар, а от там започнаха едни коментари.........
Тези коментари и някой други ще подминавам, защото е ясно на какво се дължат. Точно по същата причина сме на това положение и ние и държавата ни.
Надявам се, че поне за моето дете нещата ще се промени дори и мисленето ни и държанието ни.
Johny - майстор
branko_d написа:
Тези коментари и някой други ще подминавам, защото е ясно на какво се дължат. Точно по същата причина сме на това положение и ние и държавата ни.
Надявам се, че поне за моето дете нещата ще се промени дори и мисленето ни и държанието ни.
На това положение сме, защото половината от хората заемащи управленчески длъжности, нямат никаква представа как става това. Лутайки се хаотично между изтока и запада, се чудят какво да прекопират и как да го приложат в нашите условия. Другата половина са дупедавци и мошеници, които въобще не се интересуват от резултата, а гледат да изкярят повече за себе си.
И няма нужда да се рисуват апокалиптични картини и да се размахва заканително и назидателно пръст. Аман от началници!

Oсновата задача на всяка бюрократична машина е да доказва колко е необходима. В момента в който отпадне точка от някоя наредба, би се съкратило мястото на един бюрократ. Измисляйки разните точки, подточки в разните наредби, те оправдават съществуването си.
В зората на демокрацията един земеделски/???/ министър беше подписал наредба от няколко страници за ползването на обществените бани/налъми, теляци и т.н./. Чел съм я в държавен вестник. Толкова глупости за нещо елементарно.
С това не искам да омаловажа значението, на инструкциите и наредбите, особено когато това засяга живота на хората. Но не съм съгласен да ме убеждават, че всичко написано там е абсолютно правилно. Виждал съм как се пишат подобни неща, от хора които имат смътна представа за какво се отнасят, но по силата на длъжността, която заемат, им е дадено това право.
Не искам да досаждам с подробности, но в сегашната си работа постоянно се сблъсквам с разни наредби, но вече дошли от Европейският съюз. Ами половината от тях са взаимно изключващи сe, а някои са направо безумни! :shock:
В частен разговор с шефове на контролните органи, те само повдигат рамене и под сурдинка ми казват да не се престаравам в спазването им. :)

PS Колега би ли обяснил техинчески аргументирано, по какъв начин дори хипотетично може да се застраши живота на хората и замяната на лампата би довела до вредни последствия.
  • 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7

Тема "Енергоспестяваща крушка в асансьор!" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: