• 1
  • 2
Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
илко илиев - специалист
търся нагревател за маслен смядовсни радиатор тия дето бяха с ламаринките отстрани -3клв.
илко илиев - специалист
никой незнае откъде да намеря
илко илиев - специалист
благодаря ти колега ама всичките са сухи а на мен ми трябва за маслен
илко илиев - специалист
значи нагревателя преставлява две тръби сплескани открая и отпред е с планка квадратна с четири отвора за болче 6мм.
hidrazin - майстор
Да не е това? По принцип питания от този род не носят добри резултати.
Радиатора си има име, модел и е желателно снимка на животното (нагревателя).

Изображение

:partyman:
П. Петков - специалист
И моят чака за ремонт, ама го няма подлога! :-D
Прикачен файл:
Picture 308.jpg
Picture 308.jpg (52.7 KиБ) Видяна 4569 пъти
Прикачен файл:
Picture 309.jpg
Picture 309.jpg (52.93 KиБ) Видяна 4569 пъти
Нагревателя съм го ремонтирал многократно.
Спиралите на нагревателите съм ги сложил в керамични тръбички от руски термодвойки. Оригиналните бяха от шамот и се чупеха само от поглед. Насипката за топлопроводимост е правена с кварцов пясък, а не с магнезиев окис, поради което често се сплавява с "Кантала" (Алухром 20 5) и последният пробива към корпус. "Запечатването" на горната част на нагревателя се правеше с "водно стъкло", смесено с магнезиев окис. От фирмите, които работят с магнезиев окис, знам само тази на Росица Андреева - в бившия завод "Комуна" - София - тел. 0887451667 - ЕТ - "РА" - Росица Андреева. Мисля, че там могат да ремонтират целия нагревател или да изработят нов. При това няма да има търговски посредници. По телефона може да се направи запитване за цената. Маслото в радиатора трябва да се смени с трансформаторно, защото са слагали двигателно, отработено, което мирише отвратително. От долната страна (на снимките в момента), на нивото на отвора за газовия терморегулатор, има тапа с резба, в която тапа е пробит малък, централен отвор, като зад тапата се слага защитна, метална мембрана (от алуминиево фолио), която предпазва от свръхналягане при загряването. При пробита мембрана оттам също мирише. Ъгловите, декоративни лайсни на ребрата могат направо да се изхвърлят. Те само влошават топлообмена, като присъствието им ни най-малко не омилостивява и най-непретенциозните естетически възприятия. :-D
Това червеното, с което е омърлян фланецът е вехтозаветен "Херметик", който навремето се ползваше за уплътняване на гарнитурите на двигателите с ВГ.
Прикачен файл:
Picture 310.jpg
Picture 310.jpg (46.67 KиБ) Видяна 4569 пъти
Прикачен файл:
Picture 311.jpg
Picture 311.jpg (50.13 KиБ) Видяна 4569 пъти
Последните снимки са сложени само от умиление. :)
илко илиев - специалист
направо е същия колега.Къде го има?
stiv1961 - майстор
На снимката е изтипосан сайта, кьормусун табелата :-D
  • 1
  • 2

Тема "за маслен радиатор" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: