• 1
  • 2
Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
djjimmy66 - специалист
petrov_belota написа:
Аз съм пускал 12 волта мотор на 14.4 волта на винтоверт на макита иии колкото и малка да ти се вижда разликата от 2.4 волта при мен направо миришеше на изгоряло ...
Замисли ме, изкарах го, въртях го наляво-надясно, отварях го...на моторчето си пише 12В, пак въртях...вярно, на празен ход, че по това време нямам какво да завинтвам, но поне засега на нищо не ми замириса! Но пак казвам - колкото изкара - толкова, аз го бях отписал вече тоя винтоверт, а сега срещу 10лв пак си работи.
ESPACE - майстор
Колко пъти да го напиша? Няма проблеми. Правил съм го, не веднъж.
hidrazin - майстор
ESPACE написа:
Колко пъти да го напиша?...
Докато усетиш че вече имаш стабилни и достатъчно дебели мазоли.
Той Тома Неверни не е сам. :lol:
Ба си и умрелия винтоверт. И Бош да е, и Мош да е, без батерия не струва и 20 лева.
Слагай му някаква батерия и не го мисли.
:partyman:
mitakata - специалист
Всички никел-кадмиеви батерии с номинал 12В заредени са около 14В. Все пак това е електромотор, ще издържи и на 18В, както държи и на 10В при разредена батерия. (телефона ти работи от 3.6 до 4.2 волта без да усетиш разлика)
Няма да изпуши, поне не и от напрежението на батерията
bobko - специалист
Изпробвано-работи!!! :)
пишман_майстор - майстор
Колеги, да попитам и аз нещо в тази насока. Някой да е пробвал 12в винтоверт да го подкара с 18в батерия? Не е мой, на съсед е и ме пита дали е "безопасно".
Показах му мой , който е на 14.4 и си работи без проблем с 18в. Но неговият е на 12 ... Някой да е опитвал такава гимнастика?
plamen6703 - майстор
На такива проби се казва "валяем дурака", напълно безопасно е за съседа ти, а за винтоверта колкото изкара с такава батерия, поне ще може да разберете със сигурност какво ще се случи, иначе все ще се колебаете и няма да сте сигурни! :partyman:
  • 1
  • 2

Тема "Винтоверт на 12 v с батерия 14.4 v възможно ли е?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: