Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
Dzver - специалист
не е блокирано - просто го бутни надолу
Svetoslavoff1 - майстор
Дано да си прав, ама доста подробно го разгледах. Как да го подбутна, като поп нита не позволява това.
Ама да не задълбаваме на дребно. Като/ако слагат/местят електромера ще се видя с хората на Енерго про.
Интересно беше, че скоро минаваха някакви инкасатори да засичат показания и се чудеха кой го е сложил това табло и защо е без електромер.
hackera457 - помощник
Всеки гражданин има право да си следи показанията на електромерите на уличните табла стига да знае кой е неговия. Обикновено дават ключ, който си поиска. Ако не ти дадат отварят се с най-обикновена отвертка както ти казаха по-горе. Даже може да си спира и пуска тока в неговата сграда/апартамент с автоматичния предпазител след електромера. Най-странното е, че за главен са сложили винтов предпазител, защото при ЧЕЗ са сложили един автоматичен подобен на този
Изображение
Но и винтов да е не е проблем. така че няма от какво да се безпокоиш - дори и да ти падне предпазителя на уличното табло винаги можеш да си го включиш. Тук това пластмасово капаче на предпазителя може да се отваря /все пак как ще ти спират тока/
hidrazin - майстор
hackera457 написа:
/все пак как ще ти спират тока/
С този винтовия (или друг) преди електромера. Каква е файдата да ти го спират с башон до който имаш достъп?
:partyman:
Svetoslavoff1 - майстор
hidrazin написа:
hackera457 написа:
/все пак как ще ти спират тока/
С този винтовия (или друг) преди електромера. Каква е файдата да ти го спират с башон до който имаш достъп?
:partyman:
Прав си. До винтовия има достъп само през пломба.
fikata - майстор
витлов/и предпазител/и
hackera457 - помощник
hidrazin написа:
hackera457 написа:
/все пак как ще ти спират тока/
С този винтовия (или друг) преди електромера. Каква е файдата да ти го спират с башон до който имаш достъп?
:partyman:
Еми те си знаят каква е файдата, ако таблото е само за теб, то няма смисъл от главен преди електромера. Гледал съм че на на таблата по селата нямат предпазител преди електромера, а само след електромера. Само от енергото си знаят защо
hidrazin - майстор
fikata написа:
витлов/и предпазител/и
е синоним на винтов/и предпазител/и. Това с витлото винаги ми е било смешно.
Капачката на тези башони има ВИНТ с едисонова резба. Витлата - при самолетите и корабите. :-D
Винтови предпазители
hackera457 написа:
Гледал съм че на на таблата по селата нямат предпазител преди електромера, а само след електромера. Само от енергото си знаят защо
Абе то и други знаят...
:partyman:
hackera457 - помощник
hidrazin написа:
fikata написа:
витлов/и предпазител/и
е синоним на винтов/и предпазител/и. Това с витлото винаги ми е било смешно.
Капачката на тези башони има ВИНТ с едисонова резба. Витлата - при самолетите и корабите. :-D
Винтови предпазители
hackera457 написа:
Гледал съм че на на таблата по селата нямат предпазител преди електромера, а само след електромера. Само от енергото си знаят защо
Абе то и други знаят...
:partyman:
То ако е за знание и аз знам , само дето ние много се отклонихме от темата :D
Svetoslavoff1 - майстор
Ами то по темата основните неща се изясниха.
Като/ако се видя с някой от Ен про ще искам да имам ключ за таблото.То е индивидуално.
Таблото се отваря елементарно.
Има капаче за достъп до автоматичния към консуматора(ако падне, да се възстанови), остава да изясним с техниците, ако се видим защо са го затворили с поп нит.
Има винтов към мрежата, но той е зад прозрачен пломбиран капак.
Зад този капак има подготвено място и изводи за електромер, така че ще мога да си следя показанията.
АКо/когато се видя с техниците, мога да споделя, за пълнота по темата.

Тема "Въпрос за улично табло" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: