Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
pavelari - майстор
thefoggy написа:
Това са глупости не бьркайте човека,по добре да си вьрже два девиатора и един крьстат ключ тука на сайта има схема и си решава проблема!!!
не разбирам кое са глупости :?
ами глупости са ,я релета и т.н два девиатора,крьстат между тях и проблема му е никакьв няма да се плете из релета ,слаботокови вериги и т.н. аз знам,че колкото по сложно толкова по не е добре!!
Justy - майстор
thefoggy написа:
ами глупости са ,я релета и т.н два девиатора,крьстат между тях и проблема му е никакьв няма да се плете из релета ,слаботокови вериги и т.н. аз знам,че колкото по сложно толкова по не е добре!!
Това е решението - девиаторна схема е само с две точки, с три и повече се нарича кръстата. Схемата с релето се отнася за стълбищно осветление.
докера - специалист
Ето отличната схема на колегата Trifun :wink:

Изображение
Само едно допълнение - кръстатите ключове могат да бъдат неопределен брой :idea:
iliq todorov - напреднал
Павелари тва с релето е The best! Наистина и е просто за изпълнение и е ефективно. Мн. хубава схемка ! Успех!
pavelari - майстор
HVALA !
Винаги се радвам, когато колегите споделят радостта от успеха си във форума. Нека и на модераторите е ясно, че всички участваме и освен, че даваме акъл и питаме като не знаем, искаме да знаем дадения от нас акъл СТРУВА ЛИ.
В същото време разни новодошли питат, правят и после ги нема ник'ви.
Gadnyara - специалист
Не може решението с релето да се нарича "глупост". Ако се търси дизайнерско решение за ключа, много по-лесно се намира лихт-бутон с желания цвят и вид, отколкото кръстат или девиаторен ключ...
Освен това ако някой от бутоните спре да работи, останалите продължават, докато ако девиатор се счупи не може да се управлява веригата.
Последна промяна от Gadnyara на пон юни 02, 2008 6:55 pm, променено общо 1 път.
zz_stefanov - майстор
Ползвам импулсно реле.
От кръстатите ключове ме отказаха продавачите в магазина. Освен че няма асортимент по външен дизайн, като че ли са на изживяване (направо си ги нямаше по магазините). Схемата с релето въобще не е за стълбище. Просто е същата като свързване, но са различни релетата по функция.
С импулсното реле си е супер, само трябва да се предвиди преди да сте измазали коридора, щото всички кабели от ключовете трябва да се обединят и да стигнат до релето на таблото с предпазителите (това си зависи от разположението на ключовете и лампите). При мен е в Г-образен коридор, 4 ключа и две заедо вързани осветителни тела.
Кое е глупост нека си прецени всеки сам.
$64EN - специалист
много практично ми звучи тази схема и със сигурност ще я приложа и в нас като си правя ремонт някой ден
благодарности на pavelari :prayer: :respekt: :gott:
mitko_rupite - специалист
колега скоро имах същия проблем
имам Двоен дивяторен кличу но бая се озорих докато намера верното решение
Благодаря на КОЛЕГАТА Justy които ми помогна на ЛС ..
Колегата Трифун добре е дал снемата но не е много ясно точно как се връзва КРАСТАТЯ КЛЮЧ ( може би само за мене )
Ети и решението на Снемата
--------
Изображение


-

Тема "3-ка девиаторни ключове за осветление" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: