• 1
  • 2
Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
Винтчо - специалист
Пералнята (Беко) подскача при тръгване на двигателя, май основно при ценрофуга. Реших да сменя амортисьорите, но сеа оказа, че са просто някакви водачи. Здрави са и се чудя, ако купя нови, дали би имало някаква ралика.
Посмазах ги, но греста се избърса при първо разтегляне- събиране, явно няма смисъл от нея.
Свалих ремъка, клатя шайбата- нищо не хлоба, предполагам, че лагерът е здрав.
Можете ли да ми дадете насоки, как да се справя с подскачането?
Тампони под пералнята не мога да сложа, защото е под плот.
moimoimoi - майстор
сваляш ремъка и клатиш от вътре барабана и гледаш дали шайбата се движи много
амортисьори би трябвало да има,но все пак това е беко.
shotik - майстор
От повече от предписано тегло на сухо пране или от малко пране също се получава това,трябва да се слага колкото е упоменато в инструкцията .
Винтчо - специалист
Свалих ремъка, нито отвътре се клати, нито отвън. Ще търся транспортните болтове, за да модя да напъна по-добре, но не мисля, че ще има рализка.
Уж не претоварваме машината.
Като крайна мярка ще я сложа върху фибран.
Иначе „амртисьорите“ са два вложени цилъндъра (външният е заводски надупчен) нито има масло, нито въздух, нито пружини. Щом не са счупени, не виждам какво може да им се развали.
Нещо като това:
Изображение
MamaMy - майстор
Че това са си газови амортисьори. Ти какво очакваш? Като на лека кола?
Амортисьора представлява успокоител или затихвател на колебанията. Той просто създава някакво съпротивление при рязко движение. Явно вие му възлагате някакви други функции?
Пробвай и ги смени. Не са скъпи. Това, че си ги смазал нищо не означава. Явно не разбираш как точно действат. Може да са олуфтели.
Hoвoceлckи - майстор
При старите перли в инструкцията пишеше при пране на 1/2 да се изключва центрофугата. Идеята е, че по-малкото дрехи не се разпределят равномерно при бързото ускоряване на центрофуга (остават на топка). Опитайте с количество пране близко до абсолютния максимум.
Попадал съм на някаква турска пералня, която имаше изключвател, активиращ се от такива галеми амплитуди на казана. За кратко изключва двигателя с идеята прането да се разхвърля вътре (разпредели) по равномерно. Така ако трябва няколко пъти, докато се развърти спокойно. Та този изключвател беше залепнал. Тук едва ли се използва тази "технология"... само споделям.
Винтчо - специалист
MamaMy написа:
Че това са си газови амортисьори.
Може да съм сложил грешна снимка. Газовите амотрисьори нагнетяват газ, тези нищо не нагнентяват- както писах, външният цилиндър е разпробит. Не вярвам да са олуфтели, по-скоро се чудя дали не са са позапекли. Трудничко се движат, но то ако е леко, няма да вършат работа. А да взема нови... миналата година смених ключалката Металфлекс с друга Металфлекс... викам оригналдъ. Оригналдъто пак е за смяна :(
Ще пробвам да поиграя с натоварването, но мисля, че пералнята ми върти насам- натам, преди да почне да центрофугира, за да намести дрехите и да не стават на топка.
Винтчо - специалист
Е....както е казано: а вие защо биете негрите? На око е нивелирана, защото е под плот.
Изтеглих нивелир за телефона, ще мъча с него да я наглася.
iliya_i - майстор
Винтчо написа:
Изтеглих нивелир за телефона, ще мъча с него да я наглася.
Ей това е най-добрият начин нищо да не направиш. :-D Винаги съм се чудил :? , що са им на хората нивелири, като могат и с телефона. Но най-добре карай на око. Точността е доста по-висока от тази на телефона. :проба:
  • 1
  • 2

Тема "Пералнята подскача." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: